Pielęgniarko! Położno! Pacjent/rodzina zachowały się słownie lub fizycznie agresywnie? Zobacz wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa wobec funkcjonariusza publicznego.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarkapołożna funkcjonariuszem publicznym.
Pielęgniarko! Położno! Pacjent/rodzina zachowały się słownie lub fizycznie agresywnie? Zobacz wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa wobec funkcjonariusza publicznego.

…………………………………………………

Zobacz także: nie każda pielęgniarka, położna funkcjonariuszem publicznym.

.

Uchwała 206/VI/2014
Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
z dnia 6 czerwca 2014 r.
w sprawie przyjęcia procedury postępowania pielęgniarki/ położnej objętej ochroną przewidzianą dla funkcjonariusza publicznego w przypadku agresywnego zachowania pacjenta/rodzin
y

Na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia l lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych (Dz. U. Nr 174 póz. 1038 ze zm.) w zw. z art. 4 ust 1 pkt 1-5 i art. 5 ust 1 pkt 1-9 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U, Nr 174, póz. 1039 z późn. zm.) uchwala się, co następuje:

§ 1. Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych przyjmuje procedurę postępowania pielęgniarki/położnej objętej ochroną przewidzianą dla funkcjonariusza publicznego w przypadku agresywnego zachowania pacjenta/ rodziny, która stanowi załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
§ 2. Ustala się również wzór wniosku zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa wobec funkcjonariusza publicznego, który stanowi załącznik nr 2 do niniejszej uchwały.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Zobacz komentarze na facebooku

.

Zobacz procedurę postępowania w przedmiotowej sprawie

Zobacz wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa

.

WAŻNE !!! Zobacz także:

W mediach pełno informacji: pielęgniarki i położne zostały od 1 stycznia 2012 roku objęte ochroną przewidzianą dla funkcjonariuszy publicznych: "pielęgniarka=funkcjonariusz", "znieważyłeś pielęgniarkę? Możesz pójść do więzienia". Prawda jest inna! Pielęgniarki i położne przedmiotową ochronę maja od 14 lat. Natomiast nowa ustawa tą ochronę ogranicza. [Czytano prawie 11 000 razy, 122 KOMENTARZE]

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8892 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Polecamy książki dla pielęgniarek.

2 min czytania
Książki dla pielęgniarek W pracy pielęgniarki kluczowe jest nie tylko posiadanie odpowiednich umiejętności praktycznych, ale także ciągłe poszerzanie wiedzy teoretycznej. Współczesne podręczniki…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka przetoczyła krew. Lekarz nie był obecny.

2 min czytania
Lekarz nie dokonał identyfikacji biorcy krwi oraz kontroli dokumentacji medycznej przed zabiegiem przetoczenia, który zlecił pielęgniarce… Sąd Rejonowy stwierdził:  (…) lekarz pełniąc…
Aktualności

Izba pielęgniarek - pielęgniarka powinna mieć uprawnienie do samodzielnego ordynowania adrenaliny.

1 min czytania
Ministerstwo o uprawnieniach pielęgniarek. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło projekt rozporządzenia w sprawie wykazu substancji czynnych zawartych w lekach, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego…
Komentarze