Pielęgniarstwo anestezjologiczne – "Anestezja geriatryczna" Laura Wołowicka

1 min czytania
AktualnościNormy zatrudnienia
Pielęgniarstwo anestezjologiczne – "Anestezja geriatryczna" Laura Wołowicka

 

 

Anestezja geriatryczna

 

 

Publikacja Anestezja geriatryczna składa się z części ogólnej i szczegółowej. Część ogólna to wprowadzenie do anestezji geriatrycznej, biologiczne uwarunkowania procesu starzenia, także na poziomie narządowym. Ponadto zaprezentowano zmiany w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym. Poruszono problematykę zaburzeń psychicznych pacjentów w wieku podeszłym w okresie okołooperacyjnym. Ostatni rozdział części ogólnej publikacji stanowi opis parametrów farmakodynamicznych leków stosowanych w znieczuleniu w kontekście chorych geriatrycznych. Szczegółowa część podręcznika to problematyka ryzyka znieczulenia w wieku podeszłym. Ponadto omówiono znieczulenie ogólne i przewodowe oraz neuroanestezję. Szczegółowo zaprezentowano aspekty znieczulenia w obrażeniach wielonarządowych, chirurgi ogólnej i urologii, a także do zabiegów diagnostycznych i operacji w onkologii. Ostatnie rozdziały poświęcono opiece w bezpośrednim okresie pooperacyjnym, na oddziale intensywnej terapii oraz aspekty bólu pooperacyjnego u osób starszych.

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze