Podlizują się pielęgniarkom. Idą wybory.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Podlizują się pielęgniarkom. Idą wybory.

Politycy przypomnieli sobie o pielęgniarkach

W sierpniowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy fragmenty wystąpień posłów na posiedzeniu Sejmu 13 lipca 2023 roku, którzy – jak to powiedział jedne z nich – „wszyscy wam lukrują i będą jeszcze bardziej lukrować, bo wybory blisko i w związku z tym wszyscy radzi by się przedstawić jako przychylający nieba stanowi pielęgniarskiemu”.

Wszak nadchodzą wybory… I nawet przedstawiciele ugrupowań, które przed PiS-em były u władzy i miały możliwość realizacji postulatów pielęgniarek, niestety ich nie zrealizowały i wykazują się dzisiaj obłudą i hipokryzją.

Poniżej próbka słodzenia pielęgniarkom…

• Panie Marszałku! Szanowny Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Szanowne Panie! Mogłabym zacząć od tego, że zawód pielęgniarki jest kluczowy…

• Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Szanowna Pani Przewodnicząca! Szanowne Panie! W imieniu Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska mam zaszczyt przedstawić stanowisko wobec omawianego projektu ustawy. Chciałbym zacząć od konkretnej deklaracji. Nasz klub będzie zawsze stawać po stronie pracowników ochrony zdrowia, zwłaszcza w przypadku tak rażących niesprawiedliwości, jakie dotknęły pielęgniarek i położnych w całej Polsce.

• Szanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Szanowne Panie! Chciałbym na początku złożyć na ręce pań słowa podziękowania i szacunku za waszą pracę – dla wszystkich pracowników służby zdrowia, szczególnie pielęgniarek, pielęgniarzy, tych osób, które codziennie służą Polakom.

• Panie Marszałku! Wnoszę o przekazanie tego projektu do dalszych prac legislacyjnych, a wszystkim pielęgniarkom i położnym bardzo serdecznie i głęboko kłaniam się za ich ciągłą i nieustającą wielką pracę. Dziękuję.

• Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że sympatię i miłość do zawodu pielęgniarki wyssałem z mlekiem matki, która była właśnie pielęgniarką.

• Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Na początku chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom za ich ciężką pracę, za ich trud. Myślę, że najlepszym podziękowaniem Wysokiej Izby będzie to, jeśli ten projekt obywatelski uzyska większość na tej sali. Chcę powiedzieć, że przez ostatnie lata w Polsce było na wszystko, tylko nie na pielęgniarki, nie dla pielęgniarek. Na to brakowało.

Całość artykułu dostępna w sierpniowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.6 / 5. Ilość głosów: 18

Bądź pierwszym, który oceni wpis

829 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prezent idealny dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Gadżety dla pielęgniarek i położnych Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli masz w rodzinie pielęgniarkę lub położną i szukasz dla…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – pomysł związkowców - nagroda jubileuszowa po 45 latach pracy.

1 min czytania
Związek pielęgniarek ma pomysł na zatrzymanie emerytek w pracy Na profilu Facebooku jednej z organizacji zakładowych związku pielęgniarek zamieszczono poniższa informację: „W…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki pielęgniarek – liczba skarg znikoma.

2 min czytania
Posiedzenie zespołu omawiającego podwyżki w podmiotach leczniczych 29 sierpnia odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Poświęcono je głównie kwestiom finansowym,…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Zarzut dla pielęgniarki - nie złożyła podpisu pod raportem pielęgniarskim.