Położna z kompetencjami pielęgniarki… Temat przewodni sierpniowego numeru Gazety.

3 min czytania
Aktualności


Sierpniowe wydanie Gazety Pielęgniarek i Położnych

Najnowszy numer Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych został dziś wysłany do drukarni. Jutro wyruszy w drogę do naszych prenumeratorów. Zobacz, jakie tematy znajdziesz w bieżącym wydaniu:

1. Dodatki i rekompensaty dla pielęgniarek – Poseł w interpelacji do ministra zdrowia pyta o dodatki do wynagrodzenia: (…) pandemia koronawirusa sparaliżowała życie społeczne i gospodarcze. Najbardziej narażone w walce z pandemią są pielęgniarki, to one czuwały przy chorych całymi godzinami. W momencie wybuchu epidemii stały na pierwszej linii frontu…

Rekompensaty w szpitalach jednoimiennych
Po 33 zł brutto dodatku za miesiąc
Pielęgniarka POZ: Czy ministerstwo w ogóle nas widzi?
Ministerstwo o dodatkowym wynagrodzeniu pielęgniarek
Dodatek COVID-owy dla pielęgniarek DPS
Dyskusja w Sejmie
Dodatki z Urzędu Pracy

2. Pielęgniarka z licencjatem – współczynnik pracy podnieść do 0,73 – Poseł w interpelacji do ministra zdrowia: Czy w pracach dotyczących zmian w ustawie o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia poruszana jest także kwestia podniesienia współczynnika pracy pielęgniarek bez specjalizacji, które uzyskały tytuł licencjata na studiach pomostowych?

3. Nowe specjalistki – W terminie od 15 czerwca do 24 lipca 2020 roku odbyły się egzaminy specjalizacyjne z różnych dziedzin pielęgniarstwa. Przedstawiamy wyniki.

4. Co z niewykorzystanym dodatkiem zembalowym? – Interpelacja poselska w sprawie możliwości wypłaty dodatku do wynagrodzenia pielęgniarek i położnych w ramach środków zabezpieczonych przez NFZ.

5. Sejm przyznał położnym kompetencje pielęgniarek – Sejm w dniu 24 lipca 2020 roku uchwalił ustawę, która przyznaje położnej kompetencje przynależne pielęgniarce. Ministerstwo zdrowia uważa, że z uwagi na występującą sytuację epidemiczną w kraju oraz brak pielęgniarek położne mogą stanowić istotne wsparcie dla grupy zawodowej pielęgniarek.
Stanowisko Izby Pielęgniarek i Położnych oraz komentarze na pielegniarki.info.pl.

6. Ministerstwo Zdrowia: jednakowe stanowiska pracy pielęgniarek to jednakowe wynagrodzenie! – Gdy w podmiocie leczniczym zatrudnieni są pracownicy na jednakowych stanowiskach, którzy wykonują takie same obowiązki, lecz posiadają różne – choć porównywalne – kwalifikacje, zastosowanie w stosunku do nich znajdzie art. 183c kodeksu pracy, zgodnie z którym pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia.

7. Samorząd zawodowy: zwiększyć wśród pielęgniarek wyszczepialność przeciwko grypie – Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowotne osób spotykających się w złożonym procesie udzielania świadczeń, wnosi o podjęcie działań mających na celu zwiększenie wyszczepialności wśród pielęgniarek i położnych przeciw grypie. Czy pielęgniarki i położne popierają postulat izby?

8. Sonda w sprawie szczepień – Dnia 16 lipca na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych udostępniliśmy ankietę dla naszych czytelników, w sprawie stanowiska izby pip w związku z wyszczepialnością wśród pielęgniarek i położnych. Sprawdź wyniki.

9. Pielęgniarki z DPS-ów zarabiają mniej niż ich koleżanki ze szpitali i przychodni. Dlaczego? – Zadziwiające, że pielęgniarki nie porzuciły jeszcze pracy w domach pomocy społecznej – jednym z częstszych ognisk masowych zakażeń koronawirusem. Większość pozostała przy przerażonych pandemią mieszkańcach. Skąd ta godna podziwu determinacja?

10. Dodatki dla pielęgniarek w wysokości 2,5 tys. zł – Posiedzenie Sejmu w dniu 23 lipca 2020 roku. "(…) Przewidujemy, że średnio dla osób zatrudnionych w tym systemie będzie zakładana rekompensata w wysokości ponad 2,5 tys. zł dla pielęgniarki i dla ratownika medycznego, dla pozostałych pracowników – w wysokości 2100, a 1600 zł dla obsługi."

11. W Sejmie dyskusja o szpitalach jednoimiennych: rekompensaty i ubezpieczenie pracowników – Zadziwiające, że pielęgniarki nie porzuciły jeszcze pracy w domach pomocy społecznej – jednym z częstszych ognisk masowych zakażeń koronawirusem. Większość pozostała przy przerażonych pandemią mieszkańcach. Skąd ta godna podziwu determinacja? Powyższe zagadnienie poruszył portal Rynek Zdrowia.

Zamów sierpniowe wydanie!


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9020 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektorzy zdecydują jakie chcą pielęgniarki.

3 min czytania
Kpina – najpierw podzielili pielęgniarki na grupy a teraz muszą się dowiedzieć jakie pielęgniarki potrzebują podmioty lecznicze Duże wzburzenie na fanpage Ogólnopolskiego…
AktualnościNowa siatka płac

Minister: Zmienimy siatkę płac pielęgniarek.

2 min czytania
Nowelizacja siatki płac pielęgniarek koniecznością Posiedzenie sejmu w dniu 16 września 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Szanowna Pani Marszałek! Szanowny Panie Ministrze!…
AktualnościNowa siatka płac

Siatka płac pielęgniarek – wykaz potrzebnych pielęgniarek.

3 min czytania
Siatka płac pielęgniarek według wykształcenia Obecnie obowiązująca siatka płac, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2021 roku, ma co raz…
Komentarze