Polska pielęgniarka, znająca komunikatywnie język niemiecki, może liczyć w Niemczech na wynagrodzenie w wysokości 1100 euro. Iinstrumentariuszka w niemieckiej klinice może liczyć na 3200-3400 euro.

2 min czytania
Aktualności

Opole jest pierwszym miastem w kraju, w którym otwarto regionalny oddział firmy Promedica24, wysyłającej do legalnej pracy w Niemczech.
Główna siedziba firmy, która świadczy profesjonalne usługi opiekuńcze i pielęgniarskie na terenie Niemiec, mieści się w Warszawie. – Wielu kandydatów nie mogło przyjechać do Warszawy, dlatego otwarcie oddziału w Opolu jest niewątpliwie dużym plusem – mówi Marta Chrustowicz, kierowniczka ds. rekrutacji w Promedica24.

Oddział w Opolu jest zarządzany przez pielęgniarki, które zostały przeszkolone w rekrutacji personelu. – Dzięki temu osoby decydujące się na wyjazd do Niemiec czują się pewniej i bezpieczniej – mówi Marta Kużdżał, która z wykształcenia jest magistrem pielęgniarstwa.

– Wiele osób, które miały możliwość wyjazdu za granicę, często rezygnowało na przykład z powodu długotrwałej rozłąki z rodziną – mówi Kużdżał. – U nas wyjazd można połączyć z dotychczas wykonywaną pracą zgodnie z obowiązującym prawem pracy – zaznacza.

Firma oferuje zatrudnienie w instytucjach medycznych i domach prywatnych. Co ciekawe, pracownik może sobie wybrać osobę, którą będzie się opiekował. Płeć, stan choroby i inne dolegliwości dostosowywane są do indywidualnych kwalifikacji.

Wykształcona i doświadczona pielęgniarka, znająca komunikatywnie język niemiecki, może liczyć nawet na 1100 euro. Dla pielęgniarek z bardzo wysokimi kwalifikacjami oferta jest jeszcze bardziej atrakcyjna: np. instrumentariuszka w niemieckiej klinice może liczyć na 3200-3400 euro brutto miesięcznie, a praca jest od zaraz.

Osoby bez wykształcenia pielęgniarskiego, ale mające doświadczenie w opiece nad chorymi np. z rodziny, mogą wyjechać do pracy jako opiekuni bądź opiekunki. – Mogą liczyć na zarobek 700-950 euro za miesiąc – mówi Kużdżał.

Nie płacą także za dojazd, mieszkanie i wyżywienie.

Warunkiem uzyskania pracy jest znajomość niemieckiego w stopniu komunikatywnym. Promedica24 mieści się na ul. Reymonta 30.

Źródło: Gazeta Wyborcza Opole

Zobacz także:

REGULACJE PRAWNE – Uznawanie kwalifikacji zawodowych w krajach Unii Europejskiej

Praca za granicą

Mam zawód licencjat pielęgniarstwa. Jestem w Niemczech. "Po otwarciu listu skakałam prawie pod sufit. Dostałam Urkunde-dokument-z potwierdzeniem możliwości wykonywania zawodu pielęgniarki na terenie Niemiec".

Kolejna relacja polskiej pielęgniarki pracującej w Niemczech. "Pracuje 12 godz. od 5.30 do 18.15. nocka od 11.15 do 00.00. Dziwne godziny prawda? Ale dlatego takie, bo w Niemczech nie płaci się za przerwy!"

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7703 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP

Związek pielęgniarek zadbał o inne zawody medyczne. Szkoda, że nie o pielęgniarki z grupy 6 i 5.

2 min czytania
Związek pielęgniarek o projekcie ustawy swojego autorstwa Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej przez OZZPiP przedstawiono założenia projektu…
Aktualności

Rewolucyjna terapia falą uderzeniową: Skuteczny sposób na ostrogi piętowe

4 min czytania
Ostrogi piętowe to powszechny stan, który dotyka wielu ludzi, powodując intensywny ból w dolnej części stopy, zwłaszcza podczas chodzenia lub stania. Stan…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP

Związek pielęgniarek o koniecznej gradacji awansowej.

2 min czytania
Związek pielęgniarek o celu zmiany ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej przez OZZPiP…
Komentarze