Poseł pyta ministra zdrowia w sejmie: kto zwróci pielęgniarkom koszty materialne i niematerialne z tytułu uruchomienia i przygotowania praktyk? Minister zdrowia milczy!

2 min czytania
Aktualności

 

Poseł Elżbieta Streker-Dembińska:

 

"(…) Natomiast interesują mnie następujące rzeczy.Ukazały się rozporządzenia ministra zdrowia dotyczące koszyka. Między innymi pielęgniarki, które utworzyły własne NZOZ-y, pielęgniarki tzw. środowiskowe, nie znajdują w nich właściwego określenia swojego miejsca. Dotyczy to również tych pielęgniarek, które podjęły działalność gospodarczą i chciały te usługi świadczyć w DPS-ach. Wielkie zamieszanie, daty – przykładowo 1 lipca pielęgniarki dowiedziały się, że mogą zawierać umowy, a komunikat z 19 czerwca mówił o tym, że takiej możliwości nie ma. Pytanie pielęgniarek: kto zwróci im koszty materialne i niematerialne z tytułu uruchomienia i przygotowania praktyk? Z rozporządzenia wynika, że tę działalność prowadzić będą NZOZ-y."

Pani minister Ewa Kopacz odpowiadając na pytanie posłów nie ustosunkowała się do powyższej wypowiedzi (komentarz redakcji Portalu).

 

na podstawie stenogramów sejmowych

zebrał Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

31 sierpnia 2009 roku – Pielęgniarka uwierzyła NFZ i założyła zoz, by wykonywać świadczenia pielęgniarki opieki domowej. Wzięła sprawy w swoje ręce!" Udało się przebrnąć całą procedurę rejestracyjną, zorganizować zakład, personel i … złożyć wniosek o umowę z NFZ. I …. na tym koniec. Nie do końca bo . . . 10 tys. złotych straciła. "Śmiech na sali i kpina".

 

3 sierpnia 2009 roku – NFZ – w ramach szukania oszczędności zostały podjęte następujące decyzje: niektóre oddziały NFZ wstrzymały zawieranie umów w zakresie świadczenia pielęgniarki POZ – zadaniowa forma finansowania; od roku 2010 NFZ odstępuje od w/w produktu – jednocześnie uzupełniając i wzmacniając finansowanie opieki długoterminowej. NFZ znowelizował zarządzenie nr Nr 105/2008/DSOZ.

 

Zobacz także:

27 lipca 2009 roku – Pielęgniarka zadaniowa ma pod opieką maksymalnie ośmiu pacjentów. NFZ płaci takiej pielęgniarce około 6 tys. zł miesięcznie. Zobacz reportaż telewizyjny w tej sprawie. Padają w nim słowa: "Pielęgniarki nie są kontrolowane. I nie zawsze są uczciwe. Często wpisują zabiegi, których nie wykonują. A pacjenci pozostawieni są bez opieki". Zobacz jakie stanowisko w tej sprawie zajął przedstawiciel izby pip.

 

 

 

NOWOŚĆ – Dyskusje na Portalu według działów – Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna

Aktualności według działów – pielęgniarka i położna poz

Wideoaktualnościreportaż w sprawie gabinetów zabiegowych pielęgniarek środowiskowo – rodzinnych.

Reportaż telewizyjny w sprawie pielęgniarek środowiskowo – rodzinnych. "Pielęgniarki zamiast czuwać przy łóżkach chorych pacjentów, mają siedzieć w gabinetach od godziny 8 do 18. Problem w tym, że do gabinetów pacjenci nie przychodzą. Obłożnie chorzy, często sparaliżowani, oczekują na pielęgniarkę w domu".

Artykuły z Gazety Pielęgniarki i Położnej:

Zamach na samodziel. zawodową piel. rodzinnych.

List pielęgniarki środowiskowo – rodzinnej.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8165 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: nie mam sumienia zwracać uwagi seniorom.

2 min czytania
Pielęgniarki o zwrotach „siostrzyczko” i „siostro” Wiele tematów wzbudza żywą wymianę opinii wśród pielęgniarek i położnych. Tak też właśnie było z postem…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek w szpitalu. Wynagrodzenie zgodne z ustawą.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek na różnych oddziałach Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc zatrudni pielęgniarki na cały etat na pulmonologię, endoskopię i blok…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – ministerstwo podało ile zarabiają.

3 min czytania
Resort zdrowia o obecnych zarobkach pielęgniarek… Artykuł redakcyjny Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych z dnia 26 marca 2024 roku pt. Pielęgniarki –…
Komentarze