Praca dla pielęgniarki od 8800 PLN.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacOferty pracy
Praca dla pielęgniarki od 8800 PLN.

Jedna ustawa wiele sposobów jej wdrażania

W obecnym czasie wszystkie pielęgniarki i położne, ze szczególną uwagą śledzą informacje dotyczące sposobów w jaki wdrażają ustawę o wynagrodzeniach, kierownicy podmiotów leczniczych. Mnogość wariantów jakie w tym zakresie przyjmują dyrektorzy zadziwiają. Jedna ustawa a tyle różnych sposobów interpretacji siatki płac pielęgniarek i położnych. To jeden z dowodów na bylejakość tej ustawy. Minie dużo czasu kiedy zostanie ustalona przez sądy linia orzecznicza, która wytyczy standardy w zakresie tej bardzo kontrowersyjnej ustawy.

Osią sporów pomiędzy pracodawcami a pielęgniarkami i położnymi jest kwestia wykształcenia: posiadanego oraz wymaganego na danym stanowisku pracy. Nieliczni szefowie podmiotów leczniczych przyjmują opcję o wykształceniu posiadanym i pielęgniarki oraz położne posiadające jednocześnie tytuł magistra i specjalisty, szeregują w siatce płac w grupie 2. W tej grupie minimalne wynagrodzenie zasadnicze wynosi 7304 PLN.

Brak wystarczających środków finansowych na wzrost wynagrodzeń pielęgniarek

Kolejna sprawa dotycząca ustawy podwyżkowej to zgłaszany przez podmioty lecznicze brak wystarczających środków finansowych przekazywanych na wzrost wynagrodzeń przez NFZ. Skutkiem takiego stanu rzeczy jest częsty brak pieniędzy na wyższe płace nie tylko dla pracowników etatowych ale także dla pielęgniarek i położnych wykonujących praktykę zawodową na podstawie umowy zlecenia oraz umów kontraktowych.

Skutkiem powyższego są kominy płacowe. W jednym szpitalu pielęgniarka po podwyżce ma stawkę godzinową w kwocie 43 PLN w innym 75 PLN.

Dlatego ze szczególną uwagą analizujemy ogłoszenia, w których pracodawcy oferują pracę pielęgniarkom i położnym. Poniżej przedstawiamy ofertę pracy szpitala, który zgłasza chęć zatrudnienia pielęgniarek w oparciu o umowę o pracę oraz umowę zlecenia albo umowę kontraktową. Warto te umowy przeanalizować pod kątem siatki płac oraz stawek wynagrodzenia godzinowego.

Oferta pracy dla pielęgniarek – umowa zlecenia, kontraktowa

Miejsce pracy: Otwock

Zakres obowiązków: Realizacja świadczeń pielęgniarskich w oparciu o przyjęte procedury.

Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług

Liczba godzin pracy w tygodniu: 40

Data rozpoczęcia: 01.09.2022

Wynagrodzenie brutto: od 8 800 PLN

Zawód: pielęgniarka

Wykształcenie: średnie zawodowe

Inne wymagania: Wymagany dyplom, prawo wykonywania zawodu.

Liczba miejsc pracy: 5

Oferta pracy dla pielęgniarki – umowa o pracę

Miejsce pracy: Otwock

Zakres obowiązków: Wykonywanie zabiegów higieniczno – pielęgnacyjnych przy łóżku chorego.

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: dwie zmiany

Liczba godzin pracy w tygodniu: 40

Data rozpoczęcia: 01.09.2022

Wynagrodzenie brutto: od 5 776 PLN

System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną

Zawód: pielęgniarka

Typ propozycji: praca stała, praca w wolne dni

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Inne wymagania: Wymagany dyplom, prawo wykonywania zawodu i specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia.

Liczba miejsc pracy: 5

źródło: oferty.praca.gov.pl

Wyszukiwarka ofert pracy pielęgniarek i położnych

Pielęgniarko, położna – szukasz pracy w Polsce? Zapoznaj się z ofertami pracy, zamieszczanymi codziennie na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych. Z łatwością wyszukasz oferty, filtrując je z podziałem na stanowisko, formę zatrudnienia, województwo, czy miasto.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.5 / 5. Ilość głosów: 31

Bądź pierwszym, który oceni wpis

465 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych

Jak sobie radzą pielęgniarki - trwają egzaminy specjalizacyjne.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego ma na celu zdobycie przez pielęgniarkę specjalistycznej wiedzy z zakresu…
AktualnościPraktyka zawodowa

Uwaga pielęgniarki – Pierwszym, co sprawdza kontrola jest adrenalina.

2 min czytania
Praktyka zawodowa pielęgniarek i położnych W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych porusza temat dotyczący jednego z aspektów praktyki zawodowej….
Aktualności

Pielęgniarki wspominają szkołę życia.

3 min czytania
Wspomnienia czasów Liceum Medycznego 1 września kojarzy nam się z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Dzieci i młodzież zaczynają nową przygodę, a…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Wiceminister o podwyżkach pielęgniarek - nie rozumiem, co kieruje dyrektorami szpitali.