Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Aktualności
Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

Poseł o różnicach między pielęgniarkami

Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej 20-letniej pracy w szpitalu nie zauważył różnicy między pielęgniarkami po liceach, a pielęgniarkami po studiach wyższych. Poniżej prezentujemy grafikę z wypowiedzią.

Komentarze na pielegniarki.info.pl

Post wzbudził bardzo duże poruszenie w środowisku pielęgniarskim. Pojawiło się pod nim ponad 480 komentarzy. Poniżej cytujemy wybrane opinie pielęgniarek.

Najważniejsze jest to żeby na wzajemnym się szanować, wspierać się a nie wiecznie walczyć i żreć się ze sobą. Medycyna tak idzie do przodu, więc na pewno trzeba się dokształcać i zdobywać wiedzę.

W takim razie po co wymagane jest w naszym zawodzie podnoszenie kwalifikacji? Po to by dyrektorzy mogli wykazywać wykwalifikowany personel do NFZ? I dzięki temu dostawać dobre wyceny świadczeń?

Zgadzam się, że pielęgniarki, które się kształcą powinny dobrze zarabiać, ale do cholery nie żałujcie tym starym pielęgniarkom też godnej zapłaty, bo lada moment odejdą na emeryturę. Niech po tych nędznych latach pracy(bo była nędza z biedą ) mają lepszą emeryturę. Odejdą i już nie będą Wam przeszkadzać.

Uważam, że powinno się płacić za kompetencje i uprawnienia. Pielęgniarka po specjalizacji ma konkretne uprawnienia i samodzielność, ale jeśli nie ma wyższego wykształcenia nie ma otwartej drogi kariery. Nie będzie oddziałową, naczelną czy przełożoną. Nie będzie wykładowczynią na uczelni. Dlatego każdy etap powinien mieć swoje wynagrodzenie. Każdy ma obowiązek kształcić się i podnosić kwalifikacje. Planując swoją karierę wybieramy formę: kursy, specjalizację, studia.

Pracodawca powinien zapewnić odpowiednie płace

Po co ta dyskusja koleżanki… Położna i pielęgniarka to ta sama grupa społeczna, powinny być wykształcone, nabywać doświadczenia w trakcie pracy, specjalizacje, nawzajem wspierać się. Pracodawca powinien docenić je, jako osoby posiadające odpowiednie wysokie kwalifikacje do pracy, zapewnić odpowiednie płace, szacunek do wykonywanego samodzielnego zawodu. Społeczeństwo niech ma świadomość, że to nie służba tylko praca bardzo odpowiedzialna i powinna być odpowiednio wynagradzana. A Wy koleżanki (położne, pielęgniarki) nie pozwólcie, żeby Was poróżniono.

Nie docenia się pielęgniarek i położnych które przepracowały 30 lat w zawodzie, a daje się kasę także tym które nie mają żadnej praktyki a „niby” większą wiedzę. Wiadomo że pielęgniarki i położne mające kilka lat do emerytury nie pójdą na studia, żeby polepszyć swój status. Poza tym wszystkie wykonujemy tą samą pracę.

Zobacz pozostałe komentarze pielęgniarek na Facebooku klikając TUTAJ.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarzy.

Źródło pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 90

Bądź pierwszym, który oceni wpis

275 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 7305 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek W dniu dzisiejszym publikujemy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych ofertę pracy dla pielęgniarki. Pracodawca zamierza zatrudnić pielęgniarkę…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w senacie o ustawie podwyżkowej.

4 min czytania
Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia W dniu 4 października 2022 r. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, na której poruszano problemy dotyczące realizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach…
Aktualności

Pielęgniarki emerytki - uzupełniają 50% braki w kadrze pielęgniarskiej.

1 min czytania
Chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa Totalny chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa. Jedne szpitale zwalniają emerytki, inne dzięki pielęgniarkom emerytkom uruchamiają zamknięte oddziały….
Komentarze