Prawie tysiąc pielęgniarek w jednym dniu zdawało egzamin specjalizacyjny.

1 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych
Prawie tysiąc pielęgniarek w jednym dniu zdawało egzamin specjalizacyjny.

Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki

Szkolenie specjalizacyjne to rodzaj kształcenia, który ma na celu uzyskanie przez pielęgniarkę lub położną specjalistycznej wiedzy i umiejętności w określonej dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia oraz tytułu specjalisty w tej dziedzinie.

Poniżej przyjrzymy się bliżej szkoleniu, w zakresie którego liczba wydanych dyplomów uzyskania tytułu specjalisty w latach 2002-2022 jest największa, a mianowicie – pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki.

Cel kształcenia

Pielęgniarka po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki obejmuje specjalistyczną opieką pacjentów w okresie okołooperacyjnym, na wszystkich etapach znieczulenia i w bezpośrednim okresie poznieczuleniowym oraz prowadzi specjalistyczną opiekę nad ciężko chorymi pacjentami w oddziale intensywnej terapii.

Liczba pielęgniarek, która uzyskała tytuł specjalisty w ostatnich latach

Jak podaje Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w latach 2002 – 2022, dyplom uzyskania tytułu specjalisty otrzymało 15 878 pielęgniarek. W ciągu ostatnich czterech lat liczby wydanych dyplomów w tej dziedzinie kształtowały się następująco:

RokLiczba
20222 460
20211 373
20201 136
20192 000

Warto także zwrócić uwagę na rozkład danych z lat 2002-2022, z uwzględnieniem tytułu zawodowego. 14 706 wydanych dyplomów zostało przekazanych na ręce pielęgniarek, natomiast 1 171 pielęgniarzom.

Wyniki egzaminów pielęgniarek i położnych

W wiosennej sesji egzaminów państwowym pielęgniarek i położnych, egzamin w zakresie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki był ostatnim sprawdzianem wiedzy. Przystąpiło do niego 884 pielęgniarek i aż 883 z nich uzyskało tytuł specjalisty. Nowym specjalistkom gratulujemy.

Wkrótce na Portalu opublikujemy podsumowanie wiosennej sesji egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych.

źródło: ckppip.edu.pl

Zobacz także:

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 5

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1106 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP

Związek pielęgniarek odgrywa tragikomedię.