Prezes izby pielęgniarek nie odpowiedziała na pytanie nr 4.

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Prezes izby pielęgniarek nie odpowiedziała na pytanie nr 4.

Pytania do Izby Pielęgniarek w sprawie Collegium Humanum

Poniżej publikujemy fragment artykułu z bieżącego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, pt. Sześć pytań do Izby Pielęgniarek w sprawie Collegium Humanum.

(…) Dlatego Pani odpowiedź na pytanie 4, że „nie wypowiadałam się w jakimkolwiek materiale promocyjnym uczelni” jest niewystarczająca.

Niestety także pytanie nr 5 – Jaki był cel „spotkania” w siedzibie Uczelni przewodniczących okręgowych izb pielęgniarek z przedstawicielem władz Uczelni, w którym Pani uczestniczyła?

Jakie zapadły ustalenia? – także pozostało bez odpowiedzi. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych skierowała je pierwszy raz do Pani prezes w dniu 9 kwietnia 2024 roku. Ponownie w dniu 19 listopada 2024 roku. W reakcji na przedmiotowe pytanie Pani prezes w dniu 6 grudnia przesłała korespondencję, w której napisała: Ponadto pragnę podkreślić, że w siedzibie Collegium Humanum nie odbyło się „posiedzenie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych” ani Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Wobec powyższego dobrze się składa, że ze „spotkania” w dniu 25 lutego 2020 roku Collegium Humanum opublikowało powyższe zdjęcie. Bowiem wiadomo, że ktoś się spotkał…

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 8

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze