Prezes izby pielęgniarek zagrała w lokowaniu produktu – dialog.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki - wybory 2023
Prezes izby pielęgniarek zagrała w lokowaniu produktu – dialog.

Nowa minister zdrowia pracuje czy prowadzi kampanię wyborczą?

Nowa minister zdrowia została powołana na stanowisko w dniu 10 sierpnia 2023 roku.

Prezydent o nowej minister powiedział:

Cieszę się, że teka Ministra Zdrowia spoczęła dzisiaj w rękach osoby, która jest pełna wigoru, pełna energii, osoby z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy lekarza – mówił Prezydent, wskazując też na polityczne doświadczenie nowej minister zdobyte w działalności parlamentarnej. Andrzej Duda ocenił, że Katarzyna Sójka jest osobą, która rozumie wyzwania nowoczesnego systemu ochrony zdrowia oraz jego potrzeby z punktu widzenia obywatela, zwykłego pacjenta. Wspominał też, że nowa szefowa resortu zdrowia jest lekarzem cenionym i lubianym przez pacjentów.

Wcale nie dziwi radość prezydenta, że nowy minister zdrowia „jest pełna wigoru, pełna energii” oraz jest „lekarzem cenionym i lubianym przez pacjentów”. Wszak to idealny człowiek do lokowania produktu – dialog.

W przekonaniu redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych podstawową zaletą nowej pani minister jest to, że… jest. Nieważne kim jest ale, że jest. Jest także zdecydowanie działaczem partii PiS.

I wypowiedziała w swoim czasie klika znamiennych zdań…

Powołanie pani minister sprytnie zostało wykreowane przez decydentów jako „nowe otwarcie”. Przede wszystkim na… dialog.

Od dnia powołania pani minister do wyborów pozostało ponad 2 miesiące. Dlatego minister zdrowia zabrała się bardzo szybko do pracy, która zdecydowanie zasługuje na określenie „kampania wyborcza” niż praca konstytucyjnego ministra.

W dniu 18 sierpnia 2023 roku pani minister spotkała się z organizacjami reprezentującymi pacjentów. To bardzo cenna inicjatywa. Wpisuje się w dialog…

I wywołuje wrażenie jakiegoś nowego otwarcia na sprawy ochrony zdrowia. Minister zdrowia zostaje społeczeństwu przedstawiona jako osoba otwarta na sprawy pacjentów. Czy jest coś bardziej cennego w kampanii wyborczej jak poniższe zdjęcia, na których minister zdrowia rozmawia z pacjentami. Z zainteresowaniem wysłuchuje się w ich wypowiedzi… To fantastyczne osiągnięcie kiedy „lekarz ceniony i lubiany przez pacjentów”, w ciągu kilku dni urzędowania na stanowisku ministra, staje się „ministrem bliżej spraw pacjentów”.

Strach pomyśleć co jeszcze do końca kampanii wyborczej odegra pani Sójka. Wszak ma przewagę nad swoim poprzednikiem, który wyleciał za jedną receptę natomiast nowa pani minister może ich wpisać dowolną liczbę. Czy zatem nie jest bliżej pacjentów?

Nowy minister zdrowia a działalność władz izby pielęgniarek

Na bardzo wysokim szczeblu partii rządzącej oraz być może wśród kierownictwa organizującego kampanię wyborczą PiS rozpisano rolę dla nowej pani minister. Można powiedzieć, że rola jest wręcz oscarowa. Przemyślana w najdrobniejszym szczególe. Od strojów pani minister do organizacji jej spotkań… w duchu dialogu.

Szkoda, że władze samorządów zawodowych są rozgrywane przez PiS i dają się wrobić w lokowania produktu – dialog.

Otóż w dniu 23 sierpnia 2023 roku pani minister zdrowia spotkała się przedstawicielami samorządów zawodowych. Przedstawiciele na poniższym zdjęciu dzierżą w dłoniach najpilniejsze postulaty swoich środowisk zawodowych.

Zapewne taka była narzucona przez ministerstwo zdrowia agenda przedmiotowego spotkania – samorządy niech przyniosą listę najpilniejszych postulatów swoich organizacji. Nie ważne co napiszą… ale wspólne zdjęcie musi być. Niech obywatele zobaczą na własne oczy jak prowadzony jest dialog w ochronie zdrowia.

Lista postulatów, które zaniosła do minister zdrowia prezes izby pip jest zaskakująca… O tym w kolejnych artykułach redakcyjnych.

Redakcja pielegniarki.info.pl prosi o ocenę powyższego artykułu. Poprzez kliknięcie jednej z gwiazdek w sekcji – oceń artykuł. W skali od jednej do pięciu gwiazdek. Dziękujemy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.7 / 5. Ilość głosów: 26

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8296 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze
×
AktualnościPielęgniarki - wybory 2023

Kolejna pielęgniarka kandyduje w wyborach do Sejmu.