Kolejna pielęgniarka kandyduje w wyborach do Sejmu.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki - wybory 2023
Kolejna pielęgniarka kandyduje w wyborach do Sejmu.

Kolejna pielęgniarka kandyduje w wyborach

Z związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi przedstawiamy osoby spośród personelu pielęgniarskiego, które będą kandydatami w wyborach do Sejmu i Senatu. W poniższych artykułach prezentowaliśmy sylwetki dwóch pielęgniarek.

Natomiast dzisiaj przedstawiamy Panią Edytę Nowak z Krakowa.

Edyta Nowak, Kraków, kandydat do sejmu na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej, okręg nr 13 miejsce przedostatnie na liści – 27. Pierwsza Kobieta od końca listy. 

Jestem pielęgniarką środowiskowo-rodzinną z ponad 20 letnim stażem. Prowadzę podmiot leczniczy NZOZ Nasze Zdrowie Sp. z o.o. w Krakowie, jestem kierownikiem podmiotu. Pracuję na podstawie umowy z NFZ w POZ. 

Od wielu lat stoję na stanowisku, że my pielęgniarki powinnyśmy mieć swoją godną reprezentację we władzach ustawodawczych i wykonawczych. Do sejmu kandydowałam już 2 krotnie bez sukcesu. Brak zainteresowania i poparcia, czy to ze strony samorządu zawodowego, czy związków zawodowych powodował, że nie miałam możliwości dotarcia do dużej ilości osób związanych z zawodem pielęgniarki. Ważne tu jest to, że kandydat do sejmu ustawowo jest ograniczony finansowo w swoich kampanijnych działaniach. Aktualnie limit ten w przypadku mojego miejsca na liście wynosi 1 tysiąc złotych. Automatycznie nie pozwala to na moje szersze działania, nawet w przypadku kampanii internetowej, gdyż każda aktywność poza podstawową jest przez  Państwową Komisję Wyborczą wyceniana i wliczona w dopuszczalne koszty kampanii danego komitetu wyborczego. 

Moje doświadczenie zawodowe to nie tylko praca pielęgniarska sensu stricte, ale również doświadczenie przy prowadzeniu podmiotu leczniczego. Posiadam również duże doświadczenie i znajomość prawa w zakresie „medycznym” i działalności systemu. Nasza firma wygrała proces sądowy z NFZ, podejmowaliśmy też działania w związku z nieuczciwą konkurencją. Obserwując działania oficjalnych organizacji pielęgniarskich widzę, że aktywność sprowadza się do okazjonalnych protestów i uwieczniania tego na zdjęciach. Ze znanych mi publikowanych stanowisk nic nie wynika poza tym, że zaistniały. Uważam, że można zmienić taki stan rzeczy i wprowadzić reprezentację pielęgniarek tam gdzie stanowi się prawo, bo tylko wtedy można mieć jakikolwiek wpływ na otoczenie prawne zawodu.

źródło: facebook.com/EdytaLilianaNowak

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 10

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8255 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – wezwanie przedsądowe uwzględniające dodatek stażowy.

2 min czytania
Odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek z grupy 6 od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2024 uwzględniające stratę finansową na…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę: 9-10 tys. brutto. Kontrakt: 11,5-13 tys. netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Szybko rozwijająca się, nowoczesna Przychodnią POZ położona w centrum Ochoty poszukuje do pracy dwóch pielęgniarek – Pielęgniarka POZ…
Aktualności

In vitro ratunkiem dla osób dotkniętych niepłodnością, chorobami onkologicznymi i genetycznymi - podsumowanie konferencji #invitroToMY

5 min czytania
In vitro ratunkiem dla osób dotkniętych niepłodnością, chorobami onkologicznymi i genetycznymi 4 czerwca br., odbyła się konferencja społeczno – medyczna InvitroToMY, która…
Komentarze
×
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Tysiące pielęgniarek szykuje się do egzaminów specjalizacyjnych.