Kolejna pielęgniarka kandyduje w wyborach do Sejmu.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki - wybory 2023
Kolejna pielęgniarka kandyduje w wyborach do Sejmu.

Kolejna pielęgniarka kandyduje w wyborach

Z związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi przedstawiamy osoby spośród personelu pielęgniarskiego, które będą kandydatami w wyborach do Sejmu i Senatu. W poniższych artykułach prezentowaliśmy sylwetki dwóch pielęgniarek.

Natomiast dzisiaj przedstawiamy Panią Edytę Nowak z Krakowa.

Edyta Nowak, Kraków, kandydat do sejmu na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej, okręg nr 13 miejsce przedostatnie na liści – 27. Pierwsza Kobieta od końca listy. 

Jestem pielęgniarką środowiskowo-rodzinną z ponad 20 letnim stażem. Prowadzę podmiot leczniczy NZOZ Nasze Zdrowie Sp. z o.o. w Krakowie, jestem kierownikiem podmiotu. Pracuję na podstawie umowy z NFZ w POZ. 

Od wielu lat stoję na stanowisku, że my pielęgniarki powinnyśmy mieć swoją godną reprezentację we władzach ustawodawczych i wykonawczych. Do sejmu kandydowałam już 2 krotnie bez sukcesu. Brak zainteresowania i poparcia, czy to ze strony samorządu zawodowego, czy związków zawodowych powodował, że nie miałam możliwości dotarcia do dużej ilości osób związanych z zawodem pielęgniarki. Ważne tu jest to, że kandydat do sejmu ustawowo jest ograniczony finansowo w swoich kampanijnych działaniach. Aktualnie limit ten w przypadku mojego miejsca na liście wynosi 1 tysiąc złotych. Automatycznie nie pozwala to na moje szersze działania, nawet w przypadku kampanii internetowej, gdyż każda aktywność poza podstawową jest przez  Państwową Komisję Wyborczą wyceniana i wliczona w dopuszczalne koszty kampanii danego komitetu wyborczego. 

Moje doświadczenie zawodowe to nie tylko praca pielęgniarska sensu stricte, ale również doświadczenie przy prowadzeniu podmiotu leczniczego. Posiadam również duże doświadczenie i znajomość prawa w zakresie „medycznym” i działalności systemu. Nasza firma wygrała proces sądowy z NFZ, podejmowaliśmy też działania w związku z nieuczciwą konkurencją. Obserwując działania oficjalnych organizacji pielęgniarskich widzę, że aktywność sprowadza się do okazjonalnych protestów i uwieczniania tego na zdjęciach. Ze znanych mi publikowanych stanowisk nic nie wynika poza tym, że zaistniały. Uważam, że można zmienić taki stan rzeczy i wprowadzić reprezentację pielęgniarek tam gdzie stanowi się prawo, bo tylko wtedy można mieć jakikolwiek wpływ na otoczenie prawne zawodu.

źródło: facebook.com/EdytaLilianaNowak

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 10

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7917 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarekWymogi kwalifikacyjne w pielęgniarstwie

Izba pielęgniarek zdecydowała – te specjalizacje tylko dla magistrów.

2 min czytania
Warunki pracy pielęgniarek – czas nieprzerwanej pracy Uchwała Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 września 2023 r. w sprawie rekomendacji…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka: nie mogę się pogodzić z tym co się teraz dzieje.