Prezes NIPiP do pielęgniarek: Życzę Państwu dobrych Świąt!

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii
Prezes NIPiP do pielęgniarek: Życzę Państwu dobrych Świąt!


Życzenia Prezesa Rady Pielęgniarek i Położnych 

Zobacz także: Od 16 kwietnia obowiązek zasłaniania twarzy.

„Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre. Dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości” pisał Gabriel García Márquez. Jakże ważne – szczególnie teraz – przesłanie.

Za nami i przed nami czas trudny. Świat zmienia się na naszych oczach. Bezpowrotnie. Obyśmy przetrwali pandemię mądrzejsi i bardziej wrażliwi na potrzeby bliźnich. Zapamiętajmy wdzięczność Polaków, okazywaną za trud włożony w ratowanie życia i zdrowia. Niech to ziarno wyda plon obfity w sercach każdej pielęgniarki, pielęgniarza, położnej.

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Wielu z nas spędzi je samotnie. Nie pójdziemy ze święconką do kościoła, nie będzie rezurekcyjnej procesji i rodzinnych spotkań, śmiechu, gdy polewamy się wodą w świąteczny poniedziałek.

Życzenia mają zatem większą moc, niech dotrą do każdego – życzmy sobie zdrowia, zdrowia, zdrowia. Cóż ma większą wartość… Nie ważne, że słowa popłyną w mailach, sms-ach, telefonicznie.  Gdy brakuje nam bliskich, bardziej doceniamy chwile spędzone razem przy malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu. Celebrujmy w sobie wdzięczność za to, że są, w oczekiwaniu na moment spotkania.

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa to istotna wiary chrześcijańskiej. Przynosi nadzieję. Dobro zwycięża nad złem. Niech nas umocni, byśmy mieli siłę kolejny raz stanąć przy łóżku cierpiącego i powiedzieć, „jestem przy Tobie, zaopiekuję się Tobą, już nie jesteś sam”.

Życzę Państwu dobrych Świąt!

Zofia Małas

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Zobacz także: Historia pielęgniarza – "chaos i ludzie, którzy kłamią na potęgę".Zobacz także:

Pielęgniarki: brak środków ochrony równa się: "powstrzymanie się od pracy".

Pielęgniarka epidemiologiczna do pielęgniarki: ściągnij maskę ochronną.

Pielęgniarki: 24-godzinne dyżury nie dla wszystkich!


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7791 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Ministerstwo przeniosło pielęgniarki z licencjatem do innej grupy na wniosek izby i związku.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych Poniżej publikujemy fragment interpelacji do ministra zdrowia w sprawie realizacji Polityki Wieloletniej Państwa na Rzecz…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 90 PLN/godz. Wymagana specjalizacja i studia.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Klinika, która oferuje zabiegi z zakresu: ortopedii, chirurgii plastycznej, laryngologii poszukuje do pracy pielęgniarki anestezjologicznej. Praca na część…
AktualnościUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki - minister dookreśli kompetencje z uwzględnieniem poziomu wykształcenia.

2 min czytania
Ministerstwo prowadzi prace mające na celu dookreślenie kompetencji zawodowych pielęgniarek i położnych Dnia 14 kwietnia 2023 r. Posłowie RP – Marcelina Zawisza,…
Komentarze