Prezes NIPiP do pielęgniarek: Życzę Państwu dobrych Świąt!

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii
Prezes NIPiP do pielęgniarek: Życzę Państwu dobrych Świąt!


Życzenia Prezesa Rady Pielęgniarek i Położnych 

Zobacz także: Od 16 kwietnia obowiązek zasłaniania twarzy.

„Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre. Dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości” pisał Gabriel García Márquez. Jakże ważne – szczególnie teraz – przesłanie.

Za nami i przed nami czas trudny. Świat zmienia się na naszych oczach. Bezpowrotnie. Obyśmy przetrwali pandemię mądrzejsi i bardziej wrażliwi na potrzeby bliźnich. Zapamiętajmy wdzięczność Polaków, okazywaną za trud włożony w ratowanie życia i zdrowia. Niech to ziarno wyda plon obfity w sercach każdej pielęgniarki, pielęgniarza, położnej.

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Wielu z nas spędzi je samotnie. Nie pójdziemy ze święconką do kościoła, nie będzie rezurekcyjnej procesji i rodzinnych spotkań, śmiechu, gdy polewamy się wodą w świąteczny poniedziałek.

Życzenia mają zatem większą moc, niech dotrą do każdego – życzmy sobie zdrowia, zdrowia, zdrowia. Cóż ma większą wartość… Nie ważne, że słowa popłyną w mailach, sms-ach, telefonicznie.  Gdy brakuje nam bliskich, bardziej doceniamy chwile spędzone razem przy malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu. Celebrujmy w sobie wdzięczność za to, że są, w oczekiwaniu na moment spotkania.

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa to istotna wiary chrześcijańskiej. Przynosi nadzieję. Dobro zwycięża nad złem. Niech nas umocni, byśmy mieli siłę kolejny raz stanąć przy łóżku cierpiącego i powiedzieć, „jestem przy Tobie, zaopiekuję się Tobą, już nie jesteś sam”.

Życzę Państwu dobrych Świąt!

Zofia Małas

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Zobacz także: Historia pielęgniarza – "chaos i ludzie, którzy kłamią na potęgę".Zobacz także:

Pielęgniarki: brak środków ochrony równa się: "powstrzymanie się od pracy".

Pielęgniarka epidemiologiczna do pielęgniarki: ściągnij maskę ochronną.

Pielęgniarki: 24-godzinne dyżury nie dla wszystkich!


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7448 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Oszczędności na pielęgniarkach – dyrektor obciął pielęgniarkom wymiar czasu pracy.

4 min czytania
Przykład sposobu wprowadzania wzrostu wynagrodzeń zasadniczych dla pielęgniarek i położnych Poniżej publikujemy treść artykułu z dnia 6 sierpnia 2022 roku, autorstwa redaktor…
AktualnościNowa siatka płac

Podwyżki dla pielęgniarek – jak w Neo-Nówce – najwyżka podwyżka obniżki.

1 min czytania
Pielęgniarki o podwyżkach Dzień dobry, Nie mogę wyjść z szoku… Podwyżki okazały się obniżką. Po zabraniu jednego dodatku w POZ. Zamiast podwyżki,…
AktualnościNowa siatka płac

Izba pielęgniarek – najbardziej niezadowolone są pielęgniarki z tej grupy.

2 min czytania
Kwalifikacje pielęgniarek a interpretacja siatki płac Poniżej publikujemy fragment wypowiedzi wiceprezesa naczelnej izby pip dla portalu prawo.pl, z dnia 11 sierpnia 2022…
Komentarze