Prezydent Warszawy zarabia mniej niż władze izby pip!

2 min czytania
AktualnościHorrendalnie wysokie wynagrodzenia władz izby pip.
Prezydent Warszawy zarabia mniej niż władze izby pip!

 

 


 

Obecnie miesięczne wynagrodzenie prezydent miasta stołecznego Warszawa nie może przekroczyć 12 tys. 365 zł i 22 gr brutto.

Władze naczelnej izby pip na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji w dniu 3 stycznia 2012 roku podjęły uchwałę w sprawie podwyżki wynagrodzeń. Wzrost wynagrodzenia dla wiceprezesa, sekretarza i skarbnika naczelnej izby był spowodowany podniesieniem wskaźnika według, którego oblicza się wysokość płac powyżej wymienionych osób. Dotychczas wskaźnik ten wynosił 300% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Rada Naczelna podniosła ten wskaźnik do 350%. Wobec powyższego wynagrodzenie tych osób (za cały etat) wyniesie za styczeń 2015 roku – prawie 14 500 złotych brutto.

Wskaźnik dotyczący wynagrodzenia prezesa naczelnej izby pozostawiono na niezmienionym poziomie. Wynosi nadal 400% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Czyli w chwili obecnej wynagrodzenie to wynosi ponad 16 500 złotych brutto.

Naczelna Rada PiP zdecydowała także, że wynagrodzenie przewodniczącej okręgowej izby nie może być niższe niż 250% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za styczeń 2015 roku wyniesie ono prawie 10 500 złotych brutto za cały etat. Natomiast wynagrodzenie wiceprzewodniczącej, sekretarza, skarbnika okręgowej izby nie może być niższe niż 200% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za styczeń br. wyniesie ono ponad 8 200 złotych brutto za cały etat. Ale o wysokości wynagrodzenia powyższych osób decydują poszczególne okręgowe izby, z tym że ich wynagrodzenie nie może być niższe od powyższych kwot. Wyższe tak.

Izba wypłaca powyższym osobom tzw. trzynastki, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Mariusz Mielcarek

 


 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład – 50 tysięcy egzemplarzy.

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 – dodatek Doskonalenie Zawodowe: jak się dostać na dofinansowaną specjalizację; bezpłatne szkolenia

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 – Jedyna taka wyszukiwarka dla pielęgniarek i położnych w internecie!

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 – dodatek Polish Nursing and Midwifery Portal – nowe zasady uznawania kwalifikacji pielęgniarki w Anglii

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 – Wiceminister zdrowia: tak, to jest niesprawiedliwe

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 – recepty pielęgniarek i położnych – komunikat ministra zdrowia

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 – związku, nie to jest problemem – działalność Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 – komisja sejmowa o tzw. podwyżkach i braku pielęgniarek

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8177 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - tematy aktualnego wydania.

2 min czytania
Kwietniowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa. Mamy kolejnych specjalistów.

2 min czytania
Egzaminy pielęgniarek i położnych Szkolenie w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych przygotowuje położne do profesjonalnego i samodzielnego sprawowania opieki nad kobietą i…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka zaprowadziła pacjentkę do RTG. Sama wróciła na oddział. Chora straciła przytomność. Jak sąd ocenił postępowanie pielęgniarki?

7 min czytania
Sąd ocenił postępowanie pielęgniarki… Publikujemy wyrok sądu w sprawie, która mogła dotyczyć każdej z pielęgniarek lub położnej. Na końcu artykułu można odnieść…
Komentarze