Protesty pielęgniarek i położnych to tylko polska domena? Zobacz wideoinformację z potężnej manifestacji pielęgniarek i położnych w Sacramento, California. Warto! 6 MERYTORYCZNYCH (!) KOMENTARZY.

1 min czytania
Aktualności

 Protest odbył się 10 września 2007 w Sacramento, California. Protest pielęgniarek odbył się na Kapitolu stanu California, a dotyczył projektu ustaw Ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych, zwanaąAB8. Ustawa ta zakłada wprowadzenie ubezpieczenia zdrowotnego współfinansowanego przez pracodawcę i pracownika, z tymże każdy wniosek i każda umowa ubezpieczeniowa traktowana jest indywidualnie. Pielęgniarki obawiają się, że takie rozwiązanie może ograniczyć liczbę osób uprawnionych do korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego (np. pracownik znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka ) lub w znaczy sposób ograniczyć finansowanie świadczeń medycznych (w związku z wprowadzeniem rozwiązań podobnych do zastosowanych w Polsce –  koszyk świadczeń gwarantowanych). Rozwiązania te w bezpośredni sposób mogą ograniczyć liczbę osób obecnie objętych ubezpieczeniem zdrowotnym – ubezpieczenie grupowe. Projekt ustaw AB8 dopuszcza również możliwość nieograniczonego podnoszenia składek ubezpieczeniowych w związku z wykonywanym zawodem (chodzi głównie o grupy podwyższonego ryzyka zawodowego- np. górnik).

inf. własna Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych  

Zobacz:

Zobacz (naprawdę warto) protest pielęgniarek w . . . San Francisco. Przemawiający pielęgniarz James Darby mówi: "każde poskarżenie się pielęgniarek, na wyposażenie, procedury czy w jakiejkolwiek sprawie związanej z opieką nad pacjentami, powoduje, że stosuje się w stosunku do nich środki odwetowe!" 2 KOMENTARZE.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Komentarze