Prywatna opieka medyczna: gwarancja doskonałych usług i błyskawicznego podjęcia terapii

4 min czytania
Aktualności
Prywatna opieka medyczna: gwarancja doskonałych usług i błyskawicznego podjęcia terapii

Obecnie czas oczekiwania na wizytę u specjalisty w ramach NFZ wynosi nawet kilkanaście miesięcy. Nic dziwnego zatem, że wzrasta popularność prywatnej opieki medycznej. Na co możemy liczyć, decydując się na wykupienie pakietu u najbardziej popularnych dostawców usług medycznych?

Czas to zdrowie. Błyskawiczny kontakt ze specjalistą

Większość pakietów prywatnych usług medycznych w swoim regulaminie ma zapisany gwarantowany czas, w jakim pacjent będzie mógł odbyć wizytę. Zazwyczaj jest to parę dni dla lekarza rodzinnego/internisty i maksymalnie kilka tygodni w przypadku lekarza specjalisty. 

Niektórzy dostawcy, tacy jak np. jpmedica.com, mocno stawiają na wykorzystanie możliwości telemedycyny. Dlatego wiele porad lekarskich, wstępne postawienie diagnozy, przedłużenie leczenia i wystawienie recept czy skierowań, odbywa się w JP Medica online. Pacjent zyskuje czas niezbędny na dojazd do placówki i może rozwiązać wiele kwestii w zaledwie kwadrans. 

Oczywiście nie wszystkie wizyty lekarskie mogą odbyć się efektywnie bez badania fizykalnego: dlatego JP Medica współpracuje z ponad 1200 placówkami medycznymi w całym kraju. 

Nie tylko wizyta u lekarza. Dodatkowe korzyści 

W podstawowych wariantach opieki medycznej można liczyć głównie na szybki kontakt ze specjalistą i podstawowe badania diagnostyczne. Dodatkowe badania, takie jak badania obrazowe czy zaawansowane badania laboratoryjne mogą być oddzielnie płatne. W przypadku pakietów zaawansowanych (w JP Medica jest to VIP, u konkurencji Gold lub Platinum), pacjent otrzymuje dostęp do kilkudziesięciu zróżnicowanych badań analitycznych i laboratoryjnych, a także możliwość wykonania badań obrazowych i stomatologicznych. 

W pakietach zaawansowanych pojawiają się także rozszerzone zabiegi ambulatoryjne i chirurgiczne zabiegi ambulatoryjne. W przypadku JP Medica są to np. szycie rany do 1,5 cm, usuwanie kleszczy, zmiana opatrunku, usunięcie szwów czy ciała obcego niewymagającego cięcia chirurgicznego, usunięcie czyraka czy wycięcie zmiany skórnej, która wymaga interwencji z przyczyn medycznych. 

Co więcej, pacjent decydujący się na wykupienie pakietu VIP w JP Medica otrzymuje również gwarancję dopasowania drobnego sprzętu ortopedycznego, przygotowania gipsu tradycyjnego, wykonania iniekcji dostawowej i punkcji, wykonania tzw. blokady dostawowej, czy założenia gipsu. Oznacza to, że w wielu wypadkach wizyta na publicznym SORze nie jest konieczna, a pacjent otrzyma niezbędną pomoc medyczną szybko i w bardzo wysokim standardzie. 

Choroby przewlekłe a prywatna opieka medyczna

Leczenie przewlekłych chorób w ramach NFZ może wiązać się z wieloma trudnościami dla pacjentów. Najpoważniejszą jest dostęp do specjalisty i bardzo długi czas oczekiwania na kolejną wizytę. Niekiedy zdarza się, że pacjent odwiedza lekarza z badaniami, które nie są już aktualne w momencie, w którym lekarz może je ocenić. Kolejną bolączką wizyt na NFZ jest również czas trwania wizyty: wielu lekarzy nie jest w stanie poświęcić pacjentom odpowiednio długiego czasu. Tymczasem usługą gwarantowaną przez wielu dostawców prywatnych usług medycznych jest dłuższy czas przebiegu wizyty, a tym samym zapewnienie pacjentowi maksymalnego komfortu. 

W przypadku chorób przewlekłych, wymagających regularnego poddawania się badaniom takim jak np. EKG, holter, echo serca, czy laboratoryjne badania diagnostyczne, warto rozważyć wykupienie prywatnej opieki medycznej i mieć pewność, ze niezależnie od sytuacji, zawsze będziemy mieć możliwość skontaktowania się ze specjalistą. Co więcej, wiele badań niezbędnych do monitowania przebiegu chorób przewlekłych nie jest refundowanych przez NFZ i wymaga każdorazowej opłaty. Abonament prywatnej opieki medycznej zapewnia tego typu usługi w standardzie.

Nie wszyscy również zdają sobie sprawę, że prywatne pakiety medyczne mogą obejmować transport medyczny na terenie kraju oraz wizyty domowe. W przypadku JP Medica na wizyty lekarskie w domu mogą liczyć pacjenci mieszkający w obrębie 20 km od centrum Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Krakowa, Katowic, Bielska-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Sopotu i Kielc. W przyszłości prawdopodobnie usługa ta zostanie poszerzona o dodatkowe miasta. 

Wszystko w jednym miejscu: telemedycyna

Telemedycyna to nie tylko porady online, ale również rozbudowany pakiet korzyści obejmujący możliwość umówienia wizyty o dowolnej porze dnia i nocy via internet, odbieranie wyników badań zdalnie, dostęp do kalendarza swoich przyszłych i minionych wizyt, internetowe odwoływanie wizyt lekarskich, a także otrzymywanie powiadomień SMS o nadchodzącym terminie spotkania ze specjalistą.

JP Medica sprawnie wykorzystuje te możliwości, oferując dostęp do Portalu Pacjenta każdemu pacjentowi, niezależnie od wykupionego pakietu. Po godzinach pracy umawianie wizyt odbywa się za pomocą automatycznego konsultanta.

Holistyczne podejście do pacjenta

Wielu polskich pacjentów skarży się, że lekarze przyjmujący na NFZ rzadko kiedy podchodzą całościowo do problemu zdrowotnego pacjenta, lecząc tym samym skutki, a nie przyczyny. Z pewnością powodem, dla którego lekarze nie mają odpowiednich możliwości diagnostyki jest czas, który mają na jednego pacjenta oraz brak odpowiedniego przepływu informacji między specjalistami. Rządowy Portal Pacjenta znacznie polepszył dostęp do historii choroby pacjentów, grupując również w jednym miejscu recepty i skierowania, jakie on otrzymał. Wciąż jednak polska służba zdrowia nie funkcjonuje w ocenie pacjentów tak, jak powinna.

Tymczasem prywatna opieka medyczna zapewnia komfort i standard leczenia oraz kontaktu z pacjentem na poziomie, jakiego on oczekuje. Placówki świadczące swoje usługi w tym modelu posiadają nowoczesny sprzęt, doskonale wyszkoloną i certyfikowaną kadrę, zapewniając maksimum satysfakcji i bezpieczeństwa pacjentowi. 

Zgodnie z najnowszymi statystykami, nawet 4 mln Polaków korzysta już z prywatnej opieki medycznej w ramach pakietów, a trend jest stale rosnący. Blisko 47 procent Polaków regularnie odwiedza lekarze prywatnie: do najczęściej wybieranych specjalistów zalicza się ginekologów, stomatologów, kardiologów, ale i coraz częściej internistów.

Na powszechność prywatnej opieki medycznej wpływają coraz bardziej atrakcyjne ceny abonamentów oraz możliwość obejmowania pakietami nie tylko pracowników, ale również ich bliskich. Na wykupienie prywatnej opieki decydują się nie tylko osoby chorujące przewlekle, ale także ci, którzy chcą po prostu zapewnić sobie dobrą opiekę medyczną i regularnie poddawać się badaniom profilaktycznym. 

Przed podjęciem decyzji, który pakiet medyczny będzie dla nas optymalny, warto przejrzeć oferty kilku podmiotów: dobrze jest stawiać na te, które mają rozbudowany sektor internetowego świadczenia usług jak JP Medica i są dostępne w całej Polsce.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze
×
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Nowy podręcznik pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego.