Przewodnicząca izby pielęgniarek wypowiedziała skandaliczne słowa.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Przewodnicząca izby pielęgniarek wypowiedziała skandaliczne słowa.

Przewodnicząca izby o wykształconych pielęgniarkach – „robią to lepiej”.

Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Kielcach zabrała głos na posiedzeniu sejmiku województwa świętokrzyskiego. Jednym z tematów obrad była sprawa realizacji przez podmioty lecznicze ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego.

Przewodnicząca Świętokrzyskiej Izby Pielęgniarek i Położnych wypowiedziała poniższe zdania:

„Pielęgniarki mówią do mnie. To jak to samorząd przez tyle lat – odkąd istnieje – mówił: uczcie się bo mądra pielęgniarka, wykształcona pielęgniarka to jest większe bezpieczeństwo zdrowotne dla pacjenta. Nasi koledzy lekarze z nami współpracują – pewnie to potwierdzą. Że zdarza się że ktoś się pomyli jest tylko człowiekiem. A pielęgniarka za nim poda ten lek pacjentowi ona musi wiedzieć co podaje. Przepraszam to nie jest maszynka do wykonywania iniekcji. Do podawania leków. To jest myślący człowiek, który musi być wykształcony. I jeśli my będziemy mieli taką narrację, że my wykształconych pielęgniarek nie potrzebujemy bo nas na nie stać, tak nie stać nas na wykształcone pielęgniarki – ta ja naprawdę nie wiem dokąd zajdziemy. (…)

Używa się takiego argumentu, dyrektorzy używają, te wszystkie pielęgniarki – lepiej wykształcone czy bardziej – robią to samo. A co ma na księżyc ta pielęgniarka polecieć? Robi to samo tylko lepiej”.

Pytanie do użytkowników portalu pielegniarki.info.pl Czy zgadzacie się z opinią przedstawiciela izby pielęgniarek? Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych wkrótce.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.1 / 5. Ilość głosów: 60

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8307 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Siatka płac pielęgniarek. Minister: zwiększymy różnice płacowe.