Przykład na skalę degradacji pielęgniarek z grupy 2.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Przykład na skalę degradacji pielęgniarek z grupy 2.

Skala degradacji pielęgniarek z grupy 2 jest zatrważająca…

Poniżej publikujemy fragment wypowiedzi wicemarszałka Marka Bogusławskiego na sesji sejmiku województwa świętokrzyskiego. Jeden z punktów obrad dotyczył informacji, w jaki sposób dyrektorzy szpitali realizują ustawę podwyżkową dla pielęgniarek i położnych.

Wicemarszałek Marek Bogusławski:

„Otóż, jeśli chodzi o Świętokrzyskie Centrum Onkologii – mówimy tu teraz i skupiamy się na paniach pielęgniarkach i położnych. Łączna liczba pielęgniarek, jeśli chodzi o Świętokrzyskie Centrum Onkologii to jest 475, łączna liczba pielęgniarek posiadająca wykształcenie na poziomie magisterskim i specjalizację, z tych 475 to jest 230, liczba pielęgniarek, które mają wykształcenie na poziomie magisterskim i specjalizację do zajmowanego stanowiska według 2 grupy zawodowej jest 14, liczba pielęgniarek, które mają wykształcenie na poziomie magisterskim i specjalizację do zajmowanego stanowiska 216. Miesięczny koszt wynagrodzeń pielęgniarek, który wypłacany jest – w wysokości 7 304,66 zł, to jest 126 020,24 zł.

Jeśli chodzi o Świętokrzyskie Centrum Onkologii, hipotetycznie rzecz biorąc, gdyby chciano zaspokoić również te pielęgniarki, które są, przypominam – w liczbie 216, gdyby również one miały sięgnąć po te 7 304,66 zł, koszt tej podwyżki byłby 529 634,59 zł, mówimy tu o koszcie miesięcznym.”

Zachowano oryginalne brzmienie wypowiedzi.

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco przekazuje informacje o degradacji pielęgniarek posiadających kwalifikacje grupy 2 w siatce płac przez dyrektorów podmiotów leczniczych. Temu tematowi był poświęcony cały lutowy numer Gazety Pielęgniarek i Położnych. W bieżącym numerze został opublikowany wyrok pielęgniarki z tytułem magistra i specjalizacją, która pozwała szpital.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.8 / 5. Ilość głosów: 25

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8307 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Pielęgniarka odpowiada jak za czyny własne zastępującej pielęgniarki.