Ratownicy medyczni na oddziały szpitalne? W toku dyskusji pojawiają się naprawdę egzotyczne opinie ze strony ratowników medycznych.

1 min czytania
AktualnościRatownicy na szpitalnych oddziałach
Ratownicy medyczni na oddziały szpitalne? W toku dyskusji pojawiają się naprawdę egzotyczne opinie ze strony ratowników medycznych.

 

 

W przebiegu konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia w sprawie uprawnień ratownika medycznego znalazłem opinię z osobliwym fragmentem, który cytuję:

 

"Znowelizowana ustawa o PRM pomija także rolę ratownika medycznego jako koordynatora medycznego działającego przy WCZK. Nadmieniam, że ratownik medyczny jest jedyną grupą zawodową przygotowaną w toku kształcenia do pełnienia zadań związanych z ratownictwem medycznym w naszym Kraju. Tymczasem z uporem maniaka stanowiska koordynatorów medycznych (jako lekarz koordynator medyczny) powierza się tylko lekarzom. Analiza własnych doświadczeń i środowiska medycznego pokazuje, że mimo wszelkiej fachowości lekarzy nie są oni potrzebni do pełnienia takich funkcji. W Polsce można zauważyć tendencję i przekonanie, że lekarz jest dobry na wszystko. Nie tędy droga!!!" 

podpisano mgr specjalista ratownictwa medycznego

wybrał Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

2 lutego 2016 roku – Kilka zdań redakcji Portalu i Ogólnopolskiego miesięcznika Gazeta Pielęgniarek i Położnych w kwestii skierowania ratowników medycznych na oddziały szpitalne. 14 KOMENTARZY

1 lutego 2016 roku – UWAGA!!! minister zdrowia: "Ograniczone możliwości zatrudnienia ratowników medycznych w systemie ochrony zdrowia tylko do jednostek systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, a także poważne braki w zakresie kadry pielęgniarskiej, spowodowały konieczność zmiany przepisów w tym zakresie". 84 KOMENTARZE!

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9020 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektorzy zdecydują jakie chcą pielęgniarki.

3 min czytania
Kpina – najpierw podzielili pielęgniarki na grupy a teraz muszą się dowiedzieć jakie pielęgniarki potrzebują podmioty lecznicze Duże wzburzenie na fanpage Ogólnopolskiego…
AktualnościNowa siatka płac

Minister: Zmienimy siatkę płac pielęgniarek.

2 min czytania
Nowelizacja siatki płac pielęgniarek koniecznością Posiedzenie sejmu w dniu 16 września 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Szanowna Pani Marszałek! Szanowny Panie Ministrze!…
AktualnościNowa siatka płac

Siatka płac pielęgniarek – wykaz potrzebnych pielęgniarek.

3 min czytania
Siatka płac pielęgniarek według wykształcenia Obecnie obowiązująca siatka płac, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2021 roku, ma co raz…
Komentarze