Reportaż rządowej telewizji o rozpoczętej kampanii promującej zawód pielęgniarki i położnej. "Jak się okazuje, niskie zarobki i braki kadrowe w szpitalach, to problemy które nadal są aktualne". Promocja zawodu pielęgniarki odbywać się będzie w… przedszkolach.

1 min czytania
Aktualności

 


Rząd rusza z kampanią promocyjną pielęgniarstwa i położnictwa

Szok! Reportaż rządowej telewizji o rozpoczętej kampanii promującej zawód pielęgniarki i położnej. "Jak się okazuje, niskie zarobki i braki kadrowe w szpitalach, to problemy które nadal są aktualne". Zobacz reportaż tutaj.


Musimy zaproponować młodym ludziom wejście do tego zawodu. Rozpoczynamy pozytywną kampanię bo praca w tym obszarze, dzięki propozycjom Ministerstwa Zdrowia oraz Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, staje się jeszcze bardziej stabilna finansowo – zauważa Violetta Porowska, wicewojewoda opolski, która zapowiada promocję pielęgniarstwa i położnictwa. To pierwsza inicjatywa w Polsce, podjęta przez wojewodę.

(…)

Aby odwrócić niekorzystny trend, Violetta Porowska zapowiedziała start pozytywnej kampanii promocyjnej oba ww. zawody.- Zaczynamy pozytywną promocję już w przedszkolu, szkole średniej, ale też szkole podstawowej. Musimy rozmawiać z tymi młodymi ludźmi, którzy kiedyś będą decydowali o swojej przyszłości, że to jest piękny zawód – dodaje wicewojewoda Porowska.

– To pierwszy tego typu pomysł w Polsce! Musimy społeczeństwo zaprogramować na pielęgniarstwo – zauważa Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Prezes zauważa, że to co na co dzień widzą pacjenci jest jedynie wycinkiem zawodowych obowiązków pielęgniarek i położnych. – Musimy pokazać prace pielęgniarek na oddziałach takich jak interna, pediatria czy chirurgia – zauważa Małas.

Prezes Małas, podczas dzisiejszego briefingu prasowego wicewojewody opolskiego, zadeklarowała, że będzie rekomendować ideę promocji autorstwa Violetty Porowskiej, także w Warszawie. – Trzeba zbudować od nowa etos pielęgniarki i położnej i zaakcentować atrakcyjność i prestiż tego zawodu.

5 czerwca wicewojewoda opolski spotkała się z pielęgniarkami i położnymi, podczas konferencji pn. „Zdarzenia niepożądane w pielęgniarstwie i położnictwie, prawa pacjenta” w PMWSZ w Opolu.

O szczegółach akcji już niebawem na stronie OUW!

źródło (tekst + zdjęcie): strona internetowa Urzędu Wojewódzkiego w Opolu 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8875 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki z grupy 2 - szpital musi wypłacić im należne wynagrodzenia. Do 90 tys. złotych.

1 min czytania
Szpital przegrał batalię sądową z pielęgniarkami z grupy 2. Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sytuacji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w…
Aktualności

Dlaczego białko jest tak ważne? Kluczowa rola w funkcjonowaniu organizmu

2 min czytania
Dietetycy bardzo często powtarzają, jak ogromną rolę w zbilansowanej diecie odgrywają białka. Dlaczego jednak tak właściwie jest? Jaka jest ich funkcja i…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – propozycja kwoty dodatku za wykształcenie. 

2 min czytania
Propozycja padła w sejmie podczas dyskusji o siatce płac pielęgniarek. Redakcja pielegniarki.info.pl przedstawia kolejną wypowiedz, która padla podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej…
Komentarze