Rozdawnictwo wirtualnych pieniędzy na podwyżki dla pielęgniarek i położnych rozkwita w całym kraju…

1 min czytania
Aktualności

W gaszenu akcji strajkowych rząd stosuje taktykę: dyrektorzy zoz mają podpisywać porozumienia. Byle jakie porozumienia, byle ustały protesty. Jaką wartość mają te porozumienia..wkrótce będą roztrzygać sądy. Czeka nas powtórka z ustawy 203.

Dyrektorzy podpisują porozumienia, że będzie w danym zoz podwyżka o np. 15 lub 30% jeśli będzie ustawa, która dofinansuje ochronę zdrowia środkami finansowymi na podwyżki pracowników. Co będą warte te porozumienia, gdy ustawy nie będzie lub będzie mniej środków finansowych na podwyżki. Nie trzeba być prawnikem by znać odpowiedz. Do sejmu jeszcze nie wpłynął rządowy projekt ustawy o podwyżkach, a zgłoszono do sejmu inny projekt ustawy w tej sprawie (PIS). Ten projekt przewiduje, że NFZ będzie wykupywał od świadczenodawców  usługi po wyższych cenach niż obecnie. Wszystkich świadczeniodawców, także tych niepublicznych. Natomiast rzadowy projekt przewiduje, że podwyżki będą tylko w publicznych zoz, poprzez zwiększenie o 30% funduszu płac.  Realizacja drugej koncepcji to pewne sprawy w sądzie o nierówne traktowanie podmiotów publicznych i niepublicznych.

Mariusz Mielcarek

Korzystałem z artykułu pani Elżbiety Cichockiej z Gazety Wyborczej z dnia 16 czerwca 2006 roku.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8271 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze