Sejm jednogłośnie przyjął w środę nowelizację tzw. ustawy podwyżkowej gwarantującą pracownikom służby zdrowia utrzymanie 30-proc. podwyżek uzyskanych w 2006 roku. Posłowie przyjęli poprawkę SLD, która znosi ograniczenia procentowe ….

1 min czytania
Aktualności

Sejm jednogłośnie przyjął w środę nowelizację tzw. ustawy podwyżkowej gwarantującą pracownikom służby zdrowia utrzymanie 30-proc. podwyżek uzyskanych w 2006 roku. Posłowie przyjęli poprawkę SLD, która znosi ograniczenia procentowe w przyznawaniu pracownikom podwyżek. Odrzucona została zaś poprawka grupy posłów (wniesiona na wniosek pielęgniarek), mówiąca o tym, by 85 proc. środków na podwyżki przeznaczać dla pracowników medycznych, a tylko 15 proc. dla administracji. Głosowaniu przyglądały się z galerii sejmowej pielęgniarki, które przyjechały, żeby 'przypilnować’ uchwalenia ustawy. Obecnie pielęgniarki likwidują swoje 'miasteczko’ przed Sejmem.

źródło info: www.gazeta.pl

P.S Ustawa teraz zostanie skierowana do senatu.

Zobacz także:

Podwyżki wynagrodzeń 2006/2007/2008

Sejmowa komisja zdrowia wykreśliła w projekcie nowelizacji ustawy podwyżkowej zapis ograniczający wysokość podwyżki dla danego pracownika do 40% jego uposażenia. Dyrektor zoz teraz będzie mógł dać jednej osobie 1% podwyżki, a innej 300 i więcej.  Wniosek o wykreślenia tego zapisu złożył Związek …. Pielęgniarek i Położnych. Rok temu walczył o taki zapis w ustawie podwyżkowej, teraz zmienił zdanie. Jest to niekorzystna zmiana na której skorzystają …. tylko lekarze! Zapraszam do dyskusji.


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Komentarze