SeniorApp – pomagaj, zarabiaj!

3 min czytania
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy
SeniorApp – pomagaj, zarabiaj!

SeniorApp – pomagaj, zarabiaj!

Samodzielne decydowanie o czasie i godzinach pracy oraz wysokości wynagrodzenia, a także szansa na zasilenie domowego budżetu to tylko kilka z wielu możliwości, które daje SeniorApp. Platforma łączy ze sobą dwa światy – Opiekunów i Osób potrzebujących pomocy. Wystarczy się zarejestrować, by zacząć nie tylko pomagać, ale też zarabiać.

Sięgnij po zmianę z SeniorApp

Pielęgniarki stanowią jedną z najliczniejszych grup zawodowych w Polsce. W czasie pandemii – szczególnie – nie mogą pozwolić sobie na to, aby „zostać w domu”. Ciężka i wymagająca praca oraz poświęcenie nie idą jednak w parze z wyższymi zarobkami.

Sytuacji nie sprzyja fakt, że zgodnie z propozycją nowelizacji „Ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych” z 9. marca br., nowe wskaźniki Ministerstwa Zdrowia nie spowodują wzrostu wynagrodzeń u blisko 160 tysięcy pielęgniarek i położnych.

Taki stan rzeczy może powodować wśród pielęgniarek obawy, że ich ograniczone źródła dochodów nie wystarczą na zapewnienie odpowiednich warunków życia sobie i bliskim.

Chcieliśmy stworzyć miejsce, które przyniesie wiele społecznych korzyści, nie tylko potrzebującym, ale też opiekunom, którzy od 1 marca mogą rejestrować się na naszej Platformie. Mamy pełną świadomość, że pielęgniarki z anielską cierpliwością i – z całego serca – angażują się w swoją pracę, dlatego zależało nam, by ich poświęcenie oraz umiejętności zostały odpowiednio wynagrodzone. Decyzję o wysokości wspomnianego wynagrodzenia w SeniorApp podejmuje dany Opiekun, który podaje stawki za godzinę swojej pracy, sam określa, kiedy ją wykona i czy to zrobi. Nasza Platforma może stanowić zarówno podstawowe, jak i dodatkowe źródło dochodu – mówi Przemysław Mroczek, pomysłodawca, współtwórca Platformy SeniorApp.

Co oferuje SeniorApp?

Platforma funkcjonuje obecnie w trzech środowiskach – strona www.seniorapp.pl i aplikacje w systemach iOS i Android. Jest dostępna bezpłatnie na terenie całej Polski.

Dołączenie do grona pomagających jest bardzo proste zarówno w wersji www, jak i aplikacji mobilnej,

Opiekun rejestrujący się – w SeniorApp – samodzielnie:

1. wybiera usługi – które może świadczyć – spośród listy ponad 50 zadań w różnych wariantach. Znajdzie wśród nich różne czynności: od opieki dziennej, higienicznej, paliatywnej, realizacji recept i rehabilitacji po towarzystwo w domu, spacery z psem, czy robienie zakupów.

2. określa stawki, jakich oczekuje za wykonanie zlecenia. Nie podlegają one odgórnie wyznaczonemu cennikowi.

3. wybiera zakres i obszar świadczenia usług, zgodnie z własnymi możliwościami.

4. umawia się na termin wykonania usługi dogodny dla obu stron.

5. decyduje o tym, kiedy chce wypłacić zarobione środki na swoje konto.

Czego potrzebują Seniorzy?

Idea projektu narodziła się z obserwacji starzejącego się społeczeństwa, a bezpośredni wpływ na jego powstanie miały osobiste doświadczenia jego twórców, związane z opieką nad osobami potrzebującymi pomocy. A przecież liczba tych osób wokół nas stale rośnie.

– Pandemia COVID-19 unaoczniła problemy, które od dłuższego czasu dotykały nasze społeczeństwo – brak wystarczającej pomocy m.in. dla osób starszych, czy z niepełnosprawnościami. SeniorApp nie skończy się jednak wraz z epidemią koronawirusa, bo problemy osób potrzebujących wsparcia i opieki nie znikną – zauważa Przemysław Mroczek.

Jak wynika z danych SeniorApp, potrzebne są – przede wszystkim – usługi z zakresu opieki nad Seniorem i pielęgnacji, dotrzymania towarzystwa, sprzątania, robienia zakupów, czy załatwienia spraw urzędowych.

Pragniemy widzieć Świat jako miejsce, w którym wszyscy sobie pomagamy i wzajemnie się szanujemy. Niestety, takich wartości wciąż w tym Świecie brakuje.

Na pierwsze 100 Pielęgniarek, które zarejestrują się w systemie i wyślą wiadomość o treści: ‘pielęgniarka’ przez „Wsparcie” w aplikacji czeka pakiet powitalny.

Odwiedź stronę internetową: www.seniorapp.pl lub aplikację mobilną dostępną bezpłatnie w Google Play i AppStore.

SeniorApp Sp. z o.o. | NIP 7252304393| KRS 0000871282| REGON 387591952
ul. Narutowicza 57/2 | Łódź 90-130 | Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS.
tel. +48 727 20 70 20 | [email protected] | https://seniorapp.pl/

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 5

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7612 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze