Siatka płac podzieliła pielęgniarki. Głosy za i przeciw.

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Siatka płac podzieliła pielęgniarki. Głosy za i przeciw.

Z redakcyjnej poczty Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy poniższy post. Dotarł on do ponad 51 000 osób oraz pojawiło się pod nim ponad 100 różnych komentarzy.

Przeczytaj cały komentarz autorki powyższego poglądu w artykule pt. Pielęgniarki będą “chować w buty” swoje wykształcenie.

Komentarze pielegniarki.info.pl

Czy pielęgniarki i położne zgadzają się z poglądem autorki, której wypowiedź została przytoczona? Poniżej publikujemy wybrane komentarze zamieszczone pod opublikowanym postem.

  • Niech każdy ma wykształcenie jakie chce, ale za pracę na tym samym stanowisku, taką samą, jak inni należy się takie samo wynagrodzenie… Natomiast niech będzie ono wyższe na innym stanowisku, np. stanowisku kierowniczym…
  • No wow odkrycie roku….Ten sam zakres obowiązków, ta sama płacą, a za wykształcenie dodatek… proste, ale w naszym kraju logiczne rozwiązania są rzadkością.
  • Wykształcone są wszystkie pielęgniarki, te młode i stare. A pracodawcy wszędzie płacą za wykonywaną pracę, nie za sam papier.
  • To pozamykajcie szkoły, zlikwidujcie specjalizację, kursy i nie ma tematu. Najpierw ktoś na nas zarabia a później nie chcą nam płacić za wyksztalcenie. Szkoda, że lekarz ze specjalizacja nie zarabia tyle co rezydent!
  • Był czas, że jedyną drogą podwyżki było zdobycie specjalizacji lub tytułu licencjata czy magistra. Robiłyśmy to za swoje pieniądze. Celem było podniesienie kwalifikacji i pensji, ale nie wszystkie koleżanki mogły to zrobić z różnych powodów . Mam wrażenie, ze najgłośniej krzyczą teraz te którym zwyczajnie nic się nie chciało robić, ale zarabiać dużo to by się chciało. Może trochę pokory i empatii. Czas może zmienić myślenie, że wszystko mi się należy bez żadnego wysiłku.

Pielęgniarstwo w Niemczech

  • Pracuję w Niemczech. Tutaj zarobki są zależne od stażu pracy i pracodawcy. Są różne systemy wynagradzania. Wszystkie pielęgniarki kończą szkoły bez licencjatu, czyli można to przyrównać do naszego studium. Te, które robią studia, pracują na oddziale jak każda inna, ale w czas pracy zaliczane są również ich dodatkowe obowiązki. Zarabiają więcej. Na oddziale mają mniej godzin. Prowadzą aptekę, są oddziałowymi, opiekują się uczniami, prowadzą dla nich zajęcia itp. Wszystko w ramach etatu. W większości są to młode dziewczyny, jeszcze przed 30r.ż. Nikt nikomu oczu wydrapać nie chce. Aż żal, że w Polsce tak łatwo manipulować ludźmi.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarzy.

Źródło pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 107

Bądź pierwszym, który oceni wpis

326 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Chlorofil – właściwości zdrowotne i zastosowanie 

4 min czytania
Chlorofil to ważny składnik roślin, odpowiadający za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy, a także za zielony kolor organizmów roślinnych. Spożywanie tego związku wraz…
AktualnościDodatki pielęgniarekNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Niewiarygodne - związek pielęgniarek za kompromisem w sprawie obniżenia współczynników pracy.

4 min czytania
Szpital zapowiada optymalizację współczynników pracy pielęgniarek i położnych Lubliniec 23.11.2022 rStarostwo PowiatoweRada Powiatu w Lublińcu W imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek…
AktualnościDodatki pielęgniarek

Szpital oszukał bezczelnie pielęgniarkę.

3 min czytania
Dodatek COVID dla pielęgniarek i położnych Dodatkowe świadczenie pieniężne dla pielęgniarek i położnych zostało wprowadzone od 1 maja 2020 roku poleceniem ministra…
Komentarze