Pielęgniarki będą “chować w buty” swoje wykształcenie.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki będą “chować w buty” swoje wykształcenie.

Z korespondencji do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Szanowna redakcjo. Piszę do Państwa, gdyż sytuacja, jaka ma obecnie miejsce była do przewidzenia już na etapie porozumień dotyczących wzrostu wynagrodzeń. Nie jestem wróżką, ale oczywistym było, że w pewnym momencie pielęgniarki będą “chować w buty” swoje wykształcenie.

Wszystko po to, żeby pracować i mieć możliwości zarobkowania. Oczywistym również było, że dyrektorzy ZOZ-ów będą zatrudniać pielęgniarki tzw. pielęgniarki “tańsze”, czyli bez wyższego wykształcenia i bez specjalizacji.

Zobacz także: Pielęgniarka: dyrektor nas zdegradował.

Może jednak ujednolicona wysokość wynagrodzenia zasadniczego dla pielęgniarek i położnych

Chciwość niektórych zgubiła całą naszą grupę zawodową. Zamiast podążać śladem polityki prowadzonej w innych krajach unijnych, czyli postawić na zatrudnianie wykwalifikowanych opiekunów medycznych i wyznaczenie jednolitego uposażenia dla całej grupy zawodowej, tak jak to ma miejsce za granicami naszego kraju, zaczęto wyznaczać szczeble finansowe podyktowane poziomem wykształcenia.

Zobacz także: Podwyżki pielęgniarek – dyrektorzy do ministra: czy szpital może nie wymagać magisterki?

To ograniczyłoby możliwości interpretacyjne kierowników podmiotów leczniczych w zakresie wysokości wynagrodzeń pielęgniarek

Gdyby płace zostały ujednolicone dyrektorzy placówek nie mieliby wyjścia chcąc prowadzić placówki ochrony zdrowia. Poziomy wykształcenia powinny być gratyfikowane premiami, a nie wynagrodzeniem zasadniczym.

Nadmienić pragnę, iż sama kształciłam się i nadal to czynię, mam wyższe wykształcenie oraz specjalizację i nie mogę pogodzić się z faktem, że pewna grupa pielęgniarek wynagrodzenie zasadnicze ma na poziomie opiekunów medycznych oraz rejestratorek i sekretarek medycznych. Szkoda, że w trakcie porozumień nie zwrócono na to uwagi. Przecież ktoś to podpisał.

Zobacz także: Podwyżki pielęgniarek – lekarze chcą tylko pielęgniarki z grupy 6.

Bardzo dziękujemy autorowi powyższej korespondencji.

Dane do wiadomości redakcji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 249

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7447 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Podwyżki dla pielęgniarek – jak w Neo-Nówce – najwyżka podwyżka obniżki.

1 min czytania
Pielęgniarki o podwyżkach Dzień dobry, Nie mogę wyjść z szoku… Podwyżki okazały się obniżką. Po zabraniu jednego dodatku w POZ. Zamiast podwyżki,…
AktualnościNowa siatka płac

Izba pielęgniarek – najbardziej niezadowolone są pielęgniarki z tej grupy.

2 min czytania
Kwalifikacje pielęgniarek a interpretacja siatki płac Poniżej publikujemy fragment wypowiedzi wiceprezesa naczelnej izby pip dla portalu prawo.pl, z dnia 11 sierpnia 2022…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka z kursem kwalifikacyjnym niczym nie ustępuje pielęgniarce z tytułami.

3 min czytania
Kwalifikacje zawodowe pielęgniarki z kursem kwalifikacyjnym Teraz w całej okazałości pielęgniarki i położne ponoszą konsekwencje absurdalnej siatki płac obowiązującej w podmiotach leczniczych….
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 1/5 etatu.