Skutki pobierania krwi – galeria zdjęć.

2 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowa
Skutki pobierania krwi – galeria zdjęć.

Pobieranie krwi – skutki

Użytkowniczka Twittera opublikowała zdjęcie ręki po pobraniu krwi. W komentarzach pojawiło się wiele zdjęć i opinii innych użytkowników, przypuszczających, jaka może być przyczyna powstania tak dużych siniaków.

Poniżej publikujemy retweet’y i komentarze użytkowników.

– Babki do pobierania są wprawione. Wszystko zależy jaki jest twój organizm i jakie masz żyły, jednego dnia możesz mieć drugiego możesz nie mieć.

– Akurat za bardzo kręciła tą igłą i przebiła żyłę, bo ostatnio mam bardzo często pobieraną krew i za każdym razem miałam tylko drobne siniaczki albo wcale ich nie miałam.

– Jako dawca krwi mam tylko pytanie JAK WY TO ROBICIE, ja takiego siniaka nie miałam jak ćwiczyłam pady na parkiet.

– Możliwe, że masz bardzo słabe naczynka i jakikolwiek ruch powoduje ich nadmierne pękanie, plus jeżeli jest dużo probówek ruch igłą też robi swoje, co oczywiście nie zmienia faktu, że ta osoba również mogła mieć dwie lewe ręce.

– Mi zawsze ciężko znaleźć środkową żyłę i informuję o tym panie przy oddaniu krwi, ale usilnie zawsze próbują ją znaleźć, a kończy się 2-3 nakłuciami i mam rękę jak kontakt.

– Z tego co widzę, to miałaś pobierane kilka probówek, ilość + gruba igła robi swoje.

– Ja też praktycznie zawsze mam siniaki, nieważne czy ktoś dobrze pobrał krew i nieważne jak idealnie prosto trzymałam rękę podczas pobrania, czy wystarczająco mocno uciskałam.

– Jakim cudem… ja mam miejsce gdzie mi zawsze pobierają krew i mam taką malutka niebieską kropkę co najwyżej.

– Może idź do lekarza, bo z takimi rzeczami nie ma żartów, a to zwykły mały siniak nie jest.

– A nic ciężkiego po pobraniu nie podnosiłaś? Ja kiedyś tak miałam i po pobraniu tę rękę nadwyrężyłam, bo torbę z książkami nosiłam, bo nie wiedziałam ze nie można ciężkich rzeczy nosić. Miałam dwa razy takiego siniaka.

– A teraz jak sytuacja? Da się żyć i tragedia tylko wizualnie, czy ręką też boli przy codziennych czynnościach?

– Matko Boska. Pamiętam jak raz miałam pobieranych z 12 fiołek na raz i miałam rękę jak nową nieśmiganą (a mam tendencję do siniaków).

– Mam pobieraną krew profilaktycznie dwa razy w miesiącu i jakoś nigdy tak nie miałam, nie stosując się w ogóle do żadnych zaleceń. Potrafię mieć wkłucia 7 razy przez 24h, także wiem co mówię.

– Miałam taką sytuacje na ostatnim pobraniu krwi (jakoś dwa lata temu) gdzie zemdlałam przez ból. Wszystko miałam dobrze, ręka dobrze była, nie spięta, lekko zgięta, a wkuwać się musiała trzy razy, bo nie mogła pobrać mi krwi ze zgięcia. Końcowo pobrała z nadgarstka, kiedy zemdlałam.

– Znam to, pocieszę cię, że z dnia na dzień będzie gorzej bolało, a zejdzie po ok 2 tygodniach.

źródło: twitter.com

Zachowano oryginalną pisownię komentarzy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1.9 / 5. Ilość głosów: 19

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8265 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Została ukarana. Poszła do sądu.

3 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Jakie zarzuty postawił pielęgniarce pracodawca… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu…
AktualnościPraca w Norwegii

Jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę jako pielęgniarka?

3 min czytania
Dzisiaj chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z pracy z pielęgniarkami wyjeżdżającymi za granicę. Na podstawie dziewięciu lat pracy w Open Europe, specjalizując…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pracodawca zarzucił pielęgniarce "dezorganizację pracy w oddziale".

6 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru Z uzasadnienia (fragment) wyroku Sądu Okręgowego:  Bezpośrednią przełożoną powódki była M. K., która pełni obowiązki Pielęgniarki Oddziałowej. Przełożoną wszystkich pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Związek pielęgniarek - pytanie o doniesienia do prokuratury.