Stawki dla lekarzy: miesięcznie nie mniej niż 15 tys. zł i nie mniej niż za 40 zł za godzinę w dzień roboczy i 70 zł w soboty, niedziele lub święta. A ja dostałem "podwyżkę" – 1,26 % do pensji zasadniczej.

1 min czytania
Aktualności

 

"Samorząd lekarski zaapelował do lekarzy o nie zawieranie umów cywilnoprawnych (kontraktów) na udzielanie świadczeń zdrowotnych za mniej niż 15 tys. zł i za mniej niż 40 zł za godzinę w dzień roboczy i 70 zł w soboty, niedziele lub święta i faktycznie są już zawierane umowy o wartości wyższej."

Przewodnicząca Zarządu Regionu Zachodniopomorskiego
Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy

dr n.med. Ewa Szpindor

Komentarz redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Pracując w szpitalu na oddziale IOM dostałem podwyżkę od października 2007 roku w wysokości 1,26% wynagrodzenia zasadniczego. O wyżej wymienionych stawkach też głośno w szpitalu, w którym pracuję. Najprawdopodobniej podwyżki dla lekarzy są przeprowadzane kosztem naszej grupy zawodowej.

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Komentarze