Studia podyplomowe z zakresu medycyny – nowy, lepszy wybór przyszłości.

3 min czytania
Aktualności
Studia podyplomowe z zakresu medycyny – nowy, lepszy wybór przyszłości.

Presja epidemiologiczna, demograficzna i ekonomiczna na systemy opieki zdrowotnej narasta. Wszystkie bez wyjątku państwa świata stają obecnie przed wyzwaniem, jakim jest równoważenie krajowych systemów i budowanie ich odporności na kryzysy. Doświadczenie pandemii COVID-19 spotęgowało problem deficytu zasobów, w szczególności ludzkich i organizacyjnych oraz zwiększyło zapotrzebowanie na efektywną i dostępna dla każdego opiekę zdrowotną, która pozwoli zniwelować dług zdrowotny wygenerowany w pandemii. Jednocześnie rosnące koszty opieki zdrowotnej zmuszają państwa – w tym Polskę do wprowadzania reform zorientowanych na wzrost skuteczności.

Wobec powyższego pojawiają się zasadnicze dylematy zarządcze dotyczące tego, jak efektywnie zarządzać m.in. zasobami ludzkimi, aby w konsekwencji sprawnie zaspokajać rosnące potrzeby zdrowotne, wykorzystując do tego wiedzę i kompetencje kadr medycznych w połączeniu z potencjałem nowoczesnych technologii?

Tym samym, to idealny moment, by zdobyć kwalifikacje i kompetencje, w tych cieszących się dużym zaufaniem społecznym – zawodach i wejść na chłonny rynek pracy.

Jedna uczelnia i tak wiele perspektyw po studiach wyższych

Warto zaznaczyć, iż niezależnie od stopnia ukończonych studiów pielęgniarskich, osoby pracujące w sektorze ochrony zdrowia, a jednocześnie chcące dokształcić się lub przebranżowić, mogą skorzystać z oferty studiów podyplomowych prowadzonych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego (CKP) działającego w strukturach Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Nasze studia podyplomowe są skierowane do osób, które m.in.:

  • chcą budować swoją karierę w sektorze ochrony zdrowia i być na bieżąco ze zmianami, w tym rozwojem nauk czy technologii medycznych;
  • potrzebują zdobyć wyższe/nowe kompetencje, jednocześnie pracując zawodowo;
  • mieszkają poza granicami kraju;
  • chcą otworzyć swój gabinet medycyny estetycznej, sklep zielarski lub poradnię dietetyczną;
  • szukają nowych wyzwań zawodowych.

Specjalnie dla absolwentów kierunków przygotowujących do pracy w ochronie zdrowia, została stworzona atrakcyjna oferta studiów podyplomowych. Nasi kandydaci mogą wybrać kształcenie aż w trzech trybach – weekendowym, on-line ze zjazdami w siedzibie AHE lub w 100% studiach on-line.

W ofercie CKP znajdziesz takie kierunki, jak:

Słuchacze studiów podyplomowych Centrum Kształcenia Podyplomowego AHE zdobywają doświadczenie i ćwiczą umiejętności praktyczne pod okiem specjalistów zatrudnionych na co dzień na różnych stanowiskach w systemie ochrony zdrowia. Celem kształcenia jest wyposażenie uczestników w praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania strategicznego czy zarządzania operacyjnego we wszystkich kluczowych obszarach funkcjonalnych podmiotów medycznych bez względu na ich formę organizacyjno-prawną. Na uczelni posiadamy nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej wyposażone w fantomy oraz symulatory. W odpowiedzi na zapotrzebowanie, stworzyliśmy profesjonalne sale do zajęć z kosmetologii, które jakościowo odpowiadają najlepiej zaopatrzonym gabinetom medycyny estetycznej.

Zdobywaną w toku studiów wiedzę i umiejętności słuchacze wykorzystują podczas praktyk u wielu współpracujących z uczelnią partnerów biznesowych. Wśród nich znajdują się publiczne i niepubliczne szpitale, klinki i przychodnie. Uczestnicy studiów rozwijają również swoje zdolności komunikacyjne i umiejętności psychologiczne, niezbędne w ich przyszłej pracy zawodowej.

Kursy i specjalizacje dla pielęgniarek i położnych

Oferta Centrum Kształcenia Podyplomowego przy AHE w Łodzi wzbogacona została o inne formy kształcenia podyplomowego, które pozwalają kompleksowo odnieść się do sektora medycznego. Są to kursy specjalistyczne, kwalifikacyjne oraz specjalizacje. Wskazane formy realizowane są na mocy Rozporządzenia MZ z dnia 30 września 2016 r. w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych oraz Ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnych. Adresowana jest do pielęgniarek i położnych, które chcą podnieść posiadane umiejętności lub zdobyć całkowicie nowe kompetencje. Kursy i specjalizacje mają na celu uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do udzielania określonych świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres danej dziedziny pielęgniarstwa lub dziedziny mającej zastosowanie w ochronie zdrowia.

I jeszcze więcej możliwości ….

Pamiętaj – ukończenie studiów podyplomowych prowadzonych w trybie on-line w niczym nie ustępuje tradycyjnym odpowiednikom studiów stacjonarnych. Świadectwo ukończenia studiów nie określa wybranego przez studenta trybu studiowania.

W odniesieniu do grup zawodowych: pielęgniarek, położnych, każda z nich kończąc kurs lub specjalizację otrzymuje zaświadczenie, które uprawnia do wykonywania świadczeń zdrowotnych zgodnych z programem danej formy kształcenia.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 8

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Podwyżki dla pielęgniarek – jak w Neo-Nówce – najwyżka podwyżka obniżki.

1 min czytania
Pielęgniarki o podwyżkach Dzień dobry, Nie mogę wyjść z szoku… Podwyżki okazały się obniżką. Po zabraniu jednego dodatku w POZ. Zamiast podwyżki,…
AktualnościNowa siatka płac

Izba pielęgniarek – najbardziej niezadowolone są pielęgniarki z tej grupy.

2 min czytania
Kwalifikacje pielęgniarek a interpretacja siatki płac Poniżej publikujemy fragment wypowiedzi wiceprezesa naczelnej izby pip dla portalu prawo.pl, z dnia 11 sierpnia 2022…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka z kursem kwalifikacyjnym niczym nie ustępuje pielęgniarce z tytułami.

3 min czytania
Kwalifikacje zawodowe pielęgniarki z kursem kwalifikacyjnym Teraz w całej okazałości pielęgniarki i położne ponoszą konsekwencje absurdalnej siatki płac obowiązującej w podmiotach leczniczych….
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowaSklep Pielęgniarek i PołożnychSzczepienia pielęgniarek

Aktualna literatura w zakresie szczepień dla pielęgniarek i położnych.