Szkolenia dla pielęgniarek zatrudnionych na stanowisku dyspozytora medycznego. Wiemy w jakich miastach, jakie firmy będą prowadzić bezpłatne kursy doskonalące dla dyspozytorów medycznych. Koszty szkolenia pokrywa UE.

1 min czytania
Aktualności

 

Kilka słów wstępu:

Pielęgniarki wykonujące zadania dyspozytora medycznego zapewne zainteresuje możliwość podniesienia kwalifikacji w ramach projektu ’Wsparcie sytemu ratownictwa medycznego poprzez kształcenie zawodowe lekarzy, ratowników medycznych i dyspozytorów medzycznych’. W ramach tego projektu około 1920 dyspozytorów medycznych ma ukończyć obowiązkowe kursy doskonalące. Bowiem należy wiedzieć, że ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym nałożyła na osoby wykonujące zadania dyspozytora medycznego obowiązek doskonalenia zawodowego. Zasady tego doskonalenia określił minister zdrowia w rozporządzeniu z dnia 16 kwietnia 2007 roku. Właśnie tam jest mowa o 'kursie doskonalącym’ – zobacz program tego kursu.

Realizacją projektu ma zajmować się Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Na cały projekt, który zakłada nie tylko szkolenia dla dyspozytorów medycznych (szkolenia obejmą także 8 500 ratowników medycznych w zakresie kursu doskonalącego oraz 200 lekarzy ukończy cykl szkoleń specjalizacyjnych) przeznaczono 36 mln złotych.

CMKP w Warszawie w dniu 3 grudnia 2009 roku oglosiło postępowanie przetargowe na przeprowadzenie w 2010 roku  12 edycji kursu doskonalącego – przy założeniu grup 20 osobowych. Otwarcie ofert miało nastąpić w dniu 8 stycznia 2010 roku. Po wyborze organizatorów kursu rozpocznie się rekrutacja uczestników, a następnie realizacja kursów doskonalących.

Teraz już wiemy (18 stycznia 2010 roku), że kursy będą prowadzone w 2010 roku w następujących miastach:

Białystok
Giżycko
Gorzów Wlkp.
Kraków – cztery firmy
Kwidzyń
Legnica
Lublin – trzy firmy
Ostrołęka
Rawa Mazowiecka
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa – trzy firmy
Wągrowiec

W celu sprawdzenia jakie firmy będą prowadzić w poszczególnych miastach szkolenia dla dyspozytorów otwórz ten dokument pdf.

Uwaga!!!

Aby zapisać się na kurs u danego organizatora nie składamy wniosków do poszczególnych organizatorów. Wnioski trzeba będzie składać przez internet! O wszystkim będę na bieżąco informował. Teraz organizatorzy muszą podpisać umowy na prowadzenie kursów. Następnie odbędzie się rekrutacja.

Pozdrawiam

Mariusz Mielcarek

Chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztową bieżące informacje w zakresie bezpłatnych szkoleń dla dyspozytorów medycznych finansowanych ze środków UE?

Zapisz się tutaj.  

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Na co mogą liczyć pielęgniarki od izb, przechodząc na emeryturę.

3 min czytania
Podziękowanie dla pielęgniarek emerytek W niedziele 28 maja 2023 r. na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zapytaliśmy użytkowników Portalu, czy pielęgniarki…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory, mimo zakazu od pielęgniarki wstał z łóżka. Zażądał odszkodowania.

4 min czytania
Szpital musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często poruszamy tematykę związaną z praktyką zawodową w kontekście orzecznictwa sądowego. Warto…
Komentarze