Szkolenia pielęgniarek – kolejne pielęgniarki zostały specjalistkami.

1 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych
Szkolenia pielęgniarek – kolejne pielęgniarki zostały specjalistkami.

Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych

Przed pielęgniarkami i położnymi, podchodzącymi do egzaminów państwowych w jesiennej sesji egzaminacyjnej krótka przerwa. Po wyzwaniach związanych z sześcioma pierwszymi sprawdzianami wiedzy, które rozpoczęły się 19 września przyszedł czas na miesięczną pauzę. Do kolejnych egzaminów pielęgniarki i położne przystąpią dopiero 25 października.

O wynikach pierwszych egzaminów pisaliśmy w artykule pt. Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.

Pielęgniarstwo onkologiczne

Ostatni egzamin odbył się w miniony poniedziałek (25 września). Pielęgniarki przystąpiły do testu w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego.

Szkolenie to pozwala nabyć specjalistyczną wiedzę, umiejętności, kompetencje społeczne do opieki pielęgniarskiej nad pacjentem z chorobą nowotworową i jego rodziną, w różnym wieku i na różnym etapie rozwoju choroby nowotworowej.

W latach 2004-2023 (sesja wiosenna) ponad 4,3 tys. pielęgniarek uzyskało tytuł specjalisty w tej dziedzinie. Warto zaznaczyć, że według danych prezentowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ponad 2,8 tys. pielęgniarek, posiadających tytuł zawodowy specjalisty pielęgniarstwa onkologicznego jest czynnych zawodowo, zatrudnionych w podmiotach leczniczych, mających umowę z NFZ.

W obecnie trwającej sesji egzaminacyjnej do testu wiedzy przystąpiło 406 pielęgniarek i 404 z nich uzyskało tytuł specjalisty w tej dziedzinie.

Nowym specjalistom gratulujemy!

Wkrótce na Portalu wrócimy do informowania o postępach pielęgniarek i położnych w kolejnych egzaminach.

źródło: ckppip.edu.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.7 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1080 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Została ukarana. Poszła do sądu.

3 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Jakie zarzuty postawił pielęgniarce pracodawca… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu…
AktualnościPraca w Norwegii

Jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę jako pielęgniarka?

3 min czytania
Dzisiaj chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z pracy z pielęgniarkami wyjeżdżającymi za granicę. Na podstawie dziewięciu lat pracy w Open Europe, specjalizując…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pracodawca zarzucił pielęgniarce "dezorganizację pracy w oddziale".

6 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru Z uzasadnienia (fragment) wyroku Sądu Okręgowego:  Bezpośrednią przełożoną powódki była M. K., która pełni obowiązki Pielęgniarki Oddziałowej. Przełożoną wszystkich pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek i pielęgniarzy w szpitalu. 70 PLN/godz.