Szkolenia pielęgniarek – kolejne pielęgniarki zostały specjalistkami.

1 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych
Szkolenia pielęgniarek – kolejne pielęgniarki zostały specjalistkami.

Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych

Przed pielęgniarkami i położnymi, podchodzącymi do egzaminów państwowych w jesiennej sesji egzaminacyjnej krótka przerwa. Po wyzwaniach związanych z sześcioma pierwszymi sprawdzianami wiedzy, które rozpoczęły się 19 września przyszedł czas na miesięczną pauzę. Do kolejnych egzaminów pielęgniarki i położne przystąpią dopiero 25 października.

O wynikach pierwszych egzaminów pisaliśmy w artykule pt. Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.

Pielęgniarstwo onkologiczne

Ostatni egzamin odbył się w miniony poniedziałek (25 września). Pielęgniarki przystąpiły do testu w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego.

Szkolenie to pozwala nabyć specjalistyczną wiedzę, umiejętności, kompetencje społeczne do opieki pielęgniarskiej nad pacjentem z chorobą nowotworową i jego rodziną, w różnym wieku i na różnym etapie rozwoju choroby nowotworowej.

W latach 2004-2023 (sesja wiosenna) ponad 4,3 tys. pielęgniarek uzyskało tytuł specjalisty w tej dziedzinie. Warto zaznaczyć, że według danych prezentowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ponad 2,8 tys. pielęgniarek, posiadających tytuł zawodowy specjalisty pielęgniarstwa onkologicznego jest czynnych zawodowo, zatrudnionych w podmiotach leczniczych, mających umowę z NFZ.

W obecnie trwającej sesji egzaminacyjnej do testu wiedzy przystąpiło 406 pielęgniarek i 404 z nich uzyskało tytuł specjalisty w tej dziedzinie.

Nowym specjalistom gratulujemy!

Wkrótce na Portalu wrócimy do informowania o postępach pielęgniarek i położnych w kolejnych egzaminach.

źródło: ckppip.edu.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.7 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

899 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ze związku OZZPiP o informacji, że 12 tys. PLN to wynagrodzenie osób z grupy 2.

3 min czytania
Związek pielęgniarek komentuje podawane podczas debaty sejmowej, informacje o zarobkach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliły w sejmie przedstawicielki…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarki - pomysł studiów pomostowych dla położnych wzbudza kontrowersje.