Szkolenia pielęgniarek. Wyniki kolejnego egzaminu specjalizacyjnego.

1 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych
Szkolenia pielęgniarek. Wyniki kolejnego egzaminu specjalizacyjnego.

Szkolenie specjalizacyjne dla pielęgniarek

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego dla pielęgniarek pozwala nabyć specjalistyczną wiedzę, umiejętności, kompetencje społeczne do opieki pielęgniarskiej nad pacjentem z chorobą nowotworową i jego rodziną, w różnym wieku i na różnym etapie rozwoju choroby nowotworowej.

Szkolenie zakończone jest egzaminem państwowym, który przeprowadza państwowa komisja egzaminacyjna powołana przez ministra właściwego do spraw zdrowia na wniosek dyrektora Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych. Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie informuje, że to szkolenie, w latach 2004 – 2023 ukończyło 4 765 pielęgniarek.

Liczba pielęgniarek posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego 

NFZ podaje, że w 2022 roku zatrudnionych było około 2,8 pielęgniarek specjalistek w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego. Natomiast w roku 2018 – około 1600. Średnia wieku pielęgniarek posiadających tytuł specjalisty w tej dziedzinie pielęgniarstwa wynosi około 50 lat. Natomiast 1,3 tys. jest w wieku powyżej 50 lat. W wieku do 40 lat jest tylko 400 osób.

Wyniki egzaminu pielęgniarek

Wyniki egzaminu państwowego w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego mogą być powodem do dumy. Do egzaminu przystąpiło 100 pielęgniarek i 100% z nich uzyskało wynik pozytywny.

Wyniki kolejnych egzaminów przedstawimy wkrótce na Portalu.

Nowym specjalistkom gratulujemy uzyskania tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa.

źródło: ckppip.edu.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.3 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8232 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Suplementacja – co to jest, czy jest konieczna, co suplementować?

11 min czytania
Suplement diety to środek spożywczy stanowiący skoncentrowane źródło witamin, składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub tzw. inne działanie fizjologiczne….
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Sąd: na rękach pielęgniarek wyhodowano gronkowca.

4 min czytania
Sąd: w trakcie hospitalizacji pacjentki nastąpiło zakażenie odcewnikowe, w miejscu wkłucia kaniuli dożylnej typu venflon do żył powierzchownych okolicy prawego dołu łokciowego……
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka i ratownik medyczny nie byli w stanie opanować zdarzenia masowego.

6 min czytania
Sąd ocenił działanie systemu ratownictwa medycznego wobec prośby o pomoc kierowanej przez pielęgniarkę i ratownika medycznego… Kontynuujemy publikację wyroku sądowego w sprawie…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarka z grupy drugiej słyszy: "masz najwyższe wykształcenie, to pomykaj".