Szok! Związek pielęgniarek dał ministrowi 8 dni.

1 min czytania
Aktualności


Warunki pracy pielęgniarek

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego portalu pielęgniarek i położnych 

Jestem w szoku. Determinacja związku wykazana w powyższym piśmie wzbudza zachwyt i podziw. 

Ciekawe kiedy związek wykaże się przedmiotową determinacją w zakresie zmuszenia ministra zdrowia do wypełnienia porozumienia z ubiegłego roku w zakresie: płac pielęgniarek oraz norm zatrudnienia. 

Pielęgniarki czekają…. czekają… czekają… od stycznia 2019 roku!

Ciekawe także kiedy pani Ptok wykaże się przedmiotową determinacją w zakresie zmiany podziału pielęgniarek i położnych na grupy, oraz przypisanych im współczynników pracy?

Swoją drogą minister zdrowia może być zawiedziony tonem powyższego pisma. Przecież związek prowadzi dialog z ministrem tyle lat i obie strony podkreślają bardzo dobrą współpracę… Natomiast pani Ptok i Małas firmują z wiceministrem zdrowia działania ministerstwa na wspólnych konferencjach prasowych. No i podpisują porozumienia… A jak są te porozumienia realizowane to już zupełnie inna kwestia… W mediach także publikowane są liczne zdjęcia ze spotkań. Na twarzach zadowolenie…Taki związek i izba to dla ministerstwa dobro samo w sobie. 

A teraz taki zgrzyt… 

Mariusz Mielcarek 

P.S. Więcej informacji sprawie pobicia pielęgniarek znajdziesz w artykule pt.: Dyżurujące pielęgniarki pobite przez nastolatków. "Zawsze można się zwolnić" słyszą pielęgniarki.


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek – izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8294 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca podaje stawkę godzinową.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Grupa, która oferuje prawie 1500 miejsc w nowoczesnych Domach opieki dla seniorów i Klinikach rehabilitacyjnych, specjalizujących się w…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania pielęgniarek - jak prawidłowo uzasadnić pozew.

1 min czytania
Wzór uzasadnienia pozwu pielęgniarki o odszkodowanie W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, które zostało wydane 11 lipca 2024 r. publikujemy…
Komentarze