Szok! Związek pielęgniarek dał ministrowi 8 dni.

1 min czytania
Aktualności


Warunki pracy pielęgniarek

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego portalu pielęgniarek i położnych 

Jestem w szoku. Determinacja związku wykazana w powyższym piśmie wzbudza zachwyt i podziw. 

Ciekawe kiedy związek wykaże się przedmiotową determinacją w zakresie zmuszenia ministra zdrowia do wypełnienia porozumienia z ubiegłego roku w zakresie: płac pielęgniarek oraz norm zatrudnienia. 

Pielęgniarki czekają…. czekają… czekają… od stycznia 2019 roku!

Ciekawe także kiedy pani Ptok wykaże się przedmiotową determinacją w zakresie zmiany podziału pielęgniarek i położnych na grupy, oraz przypisanych im współczynników pracy?

Swoją drogą minister zdrowia może być zawiedziony tonem powyższego pisma. Przecież związek prowadzi dialog z ministrem tyle lat i obie strony podkreślają bardzo dobrą współpracę… Natomiast pani Ptok i Małas firmują z wiceministrem zdrowia działania ministerstwa na wspólnych konferencjach prasowych. No i podpisują porozumienia… A jak są te porozumienia realizowane to już zupełnie inna kwestia… W mediach także publikowane są liczne zdjęcia ze spotkań. Na twarzach zadowolenie…Taki związek i izba to dla ministerstwa dobro samo w sobie. 

A teraz taki zgrzyt… 

Mariusz Mielcarek 

P.S. Więcej informacji sprawie pobicia pielęgniarek znajdziesz w artykule pt.: Dyżurujące pielęgniarki pobite przez nastolatków. "Zawsze można się zwolnić" słyszą pielęgniarki.


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek – izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7917 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarekWymogi kwalifikacyjne w pielęgniarstwie

Izba pielęgniarek zdecydowała – te specjalizacje tylko dla magistrów.

2 min czytania
Warunki pracy pielęgniarek – czas nieprzerwanej pracy Uchwała Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 września 2023 r. w sprawie rekomendacji…
Komentarze