Szpital w Rzeszowie ogłosił postępowanie przetargowe na dyżury pielęgniarek. Ofertę złożyła firma z Wrocławia.

2 min czytania
Aktualności

…………………………..

Podmiot leczniczych ogłosił postępowanie konkursowe na:

– wykonanie średnio 48 dyżurów 12-godzinnych miesięcznie świadczonych przez pielęgniarki anestezjologiczne we wszystkie dni tygodnia (dni robocze, soboty, niedziele i święta). 

– wykonanie średnio 24 dyżurów 12-godzinnych miesięcznie świadczonych przez pielęgniarki instrumentariuszki w dni robocze tygodnia (od poniedziałku do piątku).

Co do wymaganych kwalifikacji zawodowych zapisano, że pielęgniarki powinny posiadać odpowiednie kwalifikacje potwierdzone co najmniej kursem kwalifikacyjnym  w danej dziedzinie pielęgniarstwa oraz co najmniej 2-letnie doświadczenie w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego zdobyte na bloku operacyjnym – w przypadku instrumentariuszek oraz co najmniej 2-letnie doświadczenie w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii – w przypadku pielęgniarek anestezjologicznych.

Umowa ma zostać podpisana na okres 1 roku.

Ze specyfikacji przetargowej wynika, że podmiot leczniczy nie chce podpisywać umów z konkretnymi pielęgniarkami anestezjologicznymi i instrumentariuszkami lecz z ….. innym podmiotem leczniczym. 

Wynika z powyższego, że stronami umowy będą dwa podmioty lecznicze, a jeden z nich będzie oferował drugiemu pracę pielęgniarek, które będą związane umową z podmiotem leczniczym przyjmującym zlecenie.

Jakże pięknie by było gdyby podmiotem, który oferowałby pracę pielęgniarek był podmiot utworzony przez …. pielęgniarki! Którego właścicielem byłyby pielęgniarki!

19 marca 2012 roku – Miałem sen, że pewnego dnia …. Czytano ponad 3 500 razy. 26 KOMENTARZY!

.

Z informacji zawartych w dokumentacji ofertowej można wywnioskować także, jakie koszty przewiduje ponieść podmiot leczniczy w związku z realizacją przedmiotowych dyżurów. Otóż za dyżury pielęgniarek anestezjologicznych 85 tysięcy złotych. Natomiast w przypadku instrumentariuszek 43 tysiące. W wymiarze za 1 rok umowy. To kwota 128 tysięcy złotych. To daje nie co ponad 12 złotych za pracę pielęgniarki anestezjologicznej lub instrumentariuszki.

Pierwsze postępowanie przetargowe unieważniono "ze względu na to, że kwota oferty przewyższa kwotę, którą Udzielający zamówienia przeznaczył na finansowanie świadczeń zdrowotnych w tym postępowaniu".

Ogłoszono kolejny przetarg. Podwyższono kwotę jaką podmiot leczniczy jest w stanie wydać na świadczenie przedmiotowych dyżurów. Do 155 tysięcy złotych. Czyli zwiększono pierwotną kwotę o ponad 20%. To daje 15 złotych za pracę pielęgniarki anestezjologicznej lub instrumentariuszki.

15 zł. Mało, dużo? Dla jaśniejszego obrazu można tę kwotę zestawić z wymiarem całego etatu. Przeliczając tą kwotę przez liczbę godzin całego etatu (168) daje to wynagrodzenie w wysokości 2520 zł. Ale trzeba podkreślić, że przy etacie mamy opłacone np. składki na ubezpieczenie społeczne, podatki. Dlatego powyższa kwota 2520 zł nie może być porównywana z kwotą 2520 netto za etat pracy.

Warto podkreślić, że w drugim postępowaniu ofertowym pojawił się zapis:

"Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do bezpośredniego obliczania,         rozliczania i przekazywania do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych składek na ubezpieczenie społeczne oraz obliczania, rozliczania i przekazywania do Urzędu Skarbowego należnych podatków z tytułu wynagrodzenia (przychodu) wypłacanego pracownikom, za pomocą których realizuje udzielanie świadczeń zdrowotnych będących przedmiotem niniejszej umowy".

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8257 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraca w Norwegii

Praca w Polsce i w Norwegii: różnice, wyzwania i korzyści - wywiad z pielęgniarką.

4 min czytania
Poniższy wywiad został zrealizowany przez Open Europe – firmę, która rekrutuje, szkoli i pomaga zdobywać dobrze płatną pracę dla polskich pielęgniarek i…
Aktualności

Obuwie medyczne dla pielęgniarek: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2 min czytania
Jeśli jesteś pielęgniarką, z pewnością wiesz, jak wielogodzinne dyżury potrafią dać się we znaki kręgosłupowi i nogom. Aby zapewnić sobie komfort nawet…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki: wzór pozwu o odszkodowanie.

2 min czytania
Pielęgniarka pozywająca pracodawcę o odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu w pozwie musi uwzględnić jeszcze jedną ważną sprawę… W związku z licznymi…
Komentarze