Teleporady medyczne

1 Mins read
Aktualności
Teleporady medyczne

Teleporady na stałe weszły do naszego życia w momencie, gdy stały się standardową usługą większości placówek medycznych.

Przejście z wizyt gabinecie lekarskim do telefonicznych konsultacji okazało się bardzo wygodne zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Ale teleporady to nie tylko wygodna alternatywa – to również skuteczne narzędzie wspierające dostęp do specjalistycznej opieki zdrowotnej. Przekonajmy się, jak to rozwiązanie działa w praktyce. 

Jak uzyskać teleporadę lekarską? 

Teleporadę można łatwo uzyskać, kontaktując się ze swoją przychodnią drogą telefoniczną i zgłaszając potrzebę zdalnej konsultacji. Rejestratorka – podobnie jak w przypadku standardowej wizyty w gabinecie lekarskim – zaproponuje pierwszy wolny termin, a po jego zatwierdzeniu przekaże zgłoszenie do lekarza, który w umówionym czasie oddzwoni do pacjenta i omówi z nim jego problem. W ramach takiej konsultacji lekarz może bez problemu wystawić e-receptę, a jeśli zajdzie taka konieczność, to również e-skierowanie i/lub e-zwolnienie. Jak wspomnieliśmy, teleporady lekarskie są standardową usługą w wielu placówkach medycznych, niestety jednak wciąż nie we wszystkich. Na szczęście dla tych pacjentów, których przychodnie nie oferują zdalnych konsultacji, istnieją również serwisy takie jak homedoctor.pl, gdzie można skorzystać z teleporady online. To nowoczesny odpowiednik wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim, o tyle jednak wygodniejszy, że można się na taką wizytę udać nie wychodząc z domu – wystarczy zarejestrować się na wybrany termin na stronie internetowej i o umówionej godzinie czekać na telefon od lekarza.

Kiedy warto wybrać teleporadę? 

Teleporady lekarskie świetnie się sprawdzają w przypadku schorzeń o łagodnych objawach oraz chorób przewlekłych, które wymagają stałego monitorowania i regularnego wystawiania recept, a przy tym nie wiążą się z koniecznością wykonywania żadnych badań. Zaleca się je także w sytuacji, gdy pacjent podejrzewa u siebie przeziębienie, grypę lub ospę – zdalna konsultacja pozwoli wtedy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusów. W pozostałych przypadkach, potencjalnie groźnych i wymagających przeprowadzenia badań fizykalnych, lepiej zasięgnąć porady lekarskiej w sposób tradycyjny, tj. udając się do przychodni.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Related posts
Aktualności

Izba o kosztach gali pielęgniarek. Milion złotych?

1 Mins read
Okręgowy Zjazd pielęgniarek zaplanował na rok 2025 kwotę prawie miliona złotych na organizację przedmiotowej gali. 14 maja 2025 r. na Torze Wyścigów…
Aktualności

Każda rana wymaga właściwej opieki – kompleksowe podejście do leczenia ran i profilaktyki zakażeń

6 Mins read
Nieprawidłowe leczenie ran prowadzi do przewlekłego bólu, infekcji i groźnych powikłań, które dla wielu pacjentów kończą się hospitalizacją, a nawet amputacją. W…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki wyjeżdżały autobusami a teraz zarabiają kilkanaście tysięcy złotych.

2 Mins read
W sejmie o pielęgniarkach. Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 24 czerwca 2024 roku w sprawie: pierwsze czytanie poselskiego projektu uchwały w…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki zgłosiły sprawę na policji w sprawie złośliwego zaszeregowania do grupy w siatce płac.