To wiele wyjaśnia! Kto to powiedział? Nie zgadniesz! Jedna z pań w czepkach… "To nie tędy droga. XXI wiek to nie czas na protesty. Uważam, iż powinniśmy postawić na konstruktywne mediacje. Skoro pan premier Mateusz Morawiecki w swoim exposé powiedział…".

1 min czytania
AktualnościSojusz pań w czepkach z ministrem
To wiele wyjaśnia! Kto to powiedział? Nie zgadniesz! Jedna z pań w czepkach… "To nie tędy droga. XXI wiek to nie czas na protesty. Uważam, iż powinniśmy postawić na konstruktywne mediacje. Skoro pan premier Mateusz Morawiecki w swoim exposé powiedział…".

NIE CZAS NA PROTESTY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH?

25 czerwca 2018 roku

Zobacz wywiad z panią Zofią Małas – pielęgniarką, której wynagrodzenie to około 20 tys. złotych. 


PIELĘGNIARKI NA ZWOLNIENIACH

Lublin, dnia 24 czerwca 2018 r.

„Szanowny Panie Dyrektorze!
Przepraszamy Pana, że z powodu choroby i złego stanu zdrowia skorzystaliśmy z Naszego prawa do zwolnienia lekarskiego. Był to Nasz błąd, gdyż rzeczywiście, tak jak było to w zwyczaju należało przyjść do pracy i mimo złego stanu zdrowia i zagrożenia epidemiologicznego pracować, by zapewnić pracę i dobre wynagrodzenie Panu i lekarzom.

Jesteśmy również wdzięczne, że tak mało zarabiamy, a Pan ciągle chce Nam dać podwyżki z
własnych środków, a my ich Panu odmawiamy. Z wielką satysfakcją przyjmujemy, że podwyżki dla lekarzy są przyznawane tak często i tak cicho, by nie naruszać naszego zdrowia psychicznego. 

Raduje Nas mobbing ze strony Pani Naczelnej Pielęgniarki, która doprowadziła pierwszy raz w
historii szpitala do tak dobrej jego sytuacji. Uważamy, że jest najlepszą Naczelną, jaką Pan wybrał na to stanowisko. Sposób zarządzania personelem pielęgniarskim, jej metody miłego
proponowania pielęgniarkom nowych zasad ich pracy są zgodne z wszelkimi zasadami współżycia społecznego.

Jako pielęgniarki, pielęgniarze i położne ubrane w ubrania robocze i obuwie, zakupione przez szpital i obdarowane cudownym smakiem wody podczas upałów, dziękujemy za pojedyncze dyżury, podczas których jesteśmy w stanie sprawdzić wytrzymałość naszych kręgosłupów i zweryfikować umiejętność teleportacji między kilkoma oddziałami. Nasze rodziny radują się faktem, iż nasze urlopy są chętnie udzielane i nie mamy zaległych urlopów z dwóch lat.

Cieszy nas także możliwość wykonywania czynności za inny personel, co daje Nam w przyszłości umiejętność pracy na takich stanowiskach, jak goniec, sanitariusz czy noszowy, a nawet po części lekarz, gdyż wykonujemy za niego szereg czynności.

Pielęgniarki, pielęgniarze i położne pracujące w SPSK nr 1 w Lublinie”


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9019 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek od 5 900 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Miejsce pracy: Łódź Zakres obowiązków: zapewnianie jakości opieki nad pacjentem w zakresie profilaktyki zakażeń zakładowych; nadzorowanie stanu sanitarno-higienicznego…
AktualnościNowa siatka płac

Urlop pielęgniarek. Za wiek, staż czy wykształcenie.

3 min czytania
Warunki pracy pielęgniarek – dodatkowy urlop wypoczynkowy W dokumencie „Polityka Wieloletnia Państwa na rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce”, wytyczono wiele celów,…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki LM – posłowie o potwierdzaniu kwalifikacji.

2 min czytania
Nowa siatka płac pielęgniarek – absurdalność tej regulacji wykazują posłowie, którzy… ją uchwalili Grupa 57 posłów złożyła na początku września interpelację poselską…
Komentarze