Tysiące nowych pielęgniarek z tytułem specjalisty.

1 min czytania
AktualnościSzkolenie pielęgniarek i położnych
Tysiące nowych pielęgniarek z tytułem specjalisty.

Państwowe egzaminy w ramach jesiennej sesji dobiegły końca. W jednym z artykułów na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. 3,5 tys. pielęgniarek i położnych uzyskało tytuł specjalisty, opublikowaliśmy wyniki 14 egzaminów, które odbyły się w terminie od 10 września do 7 października 2021 r. Cieszy fakt, że 99,5% pielęgniarek i położnych, przystępujących do egzaminów uzyskało wynik pozytywny.

Natomiast dzisiaj prezentujemy wyniki ostatnich trzech egzaminów w 2021 roku. Osoby zdające egzamin państwowy odbyły specjalizację na podstawie programu obowiązującego od 24 sierpnia 2015 r., czyli tzw. nowego trybu.

  • pielęgniarstwo internistyczne – wynik pozytywny uzyskało 910 osób
  • pielęgniarstwo opieki paliatywnej – wynik pozytywny uzyskało 108 osób
  • pielęgniarstwo chirurgiczne– wynik pozytywny uzyskało 767 osób

Powyższe dane, przedstawione przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych wskazują, że łączna liczba osób, które przystąpiły do trzech ostatnich egzaminów to 1793. Wynik pozytywny uzyskało 1785 pielęgniarek.

Zatem, liczba wszystkich osób, które uzyskały tytuł specjalisty z różnych dziedzin pielęgniarstwa wyniosła w sesji jesiennej 5230. Natomiast procentowy poziom zdawalności to 99,5. Duże zainteresowanie w zakresie szkoleń pielęgniarek i położnych jest efektem zapisów w nowej siatce płac, która premiuje finansowo osoby z tytułem specjalisty.

Redakcja Portalu składa gratulacje nowym specjalistkom w dziedzinie pielęgniarstwa.

źródło: ckppip.edu.pl

Wyszukiwarka szkoleń pielęgniarek i położnych

Chcesz udoskonalić swoje umiejętności i nabyć nową wiedzę? Zapoznaj się z wyszukiwarką szkoleń na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych. Łatwo i szybko wyszukaj szkolenie lub kurs, zgodne z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie wykazu szkoleń, które może odbywać pielęgniarka i położna.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.7 / 5. Ilość głosów: 26

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki grupa 9 – NFZ o wzroście płac po 1 lipca 2021.