"U nas ratownicy robią wszystko co pielęgniarki tzn: np. przetaczają krew, piszą raporty pielęgniarskie, a my dalej nie wiemy czy jest to zgodne z prawem".

1 min czytania
AktualnościRatownicy na szpitalnych oddziałach
"U nas ratownicy robią wszystko co pielęgniarki tzn: np. przetaczają krew, piszą raporty pielęgniarskie, a my dalej nie wiemy czy jest to zgodne z prawem".

        

 

 

"Witam panie Mariuszu czy mógłby pan opublikować na portalu co ratownik medyczny może robić pracując na oiomie, u nas ratownicy robią wszystko co pielęgniarki tzn: np. przetaczają krew, piszą raporty pielęgniarskie, a my dalej nie wiemy czy jest to zgodne z prawem. Pracują po dwóch lub trzech w porze dziennej jak i nocnej bez pielęgniarki. Ratownicy pracują na umowę zlecenie jako praca dodatkowa za wysokie stawki godzinowe. Zarabiają dużo więcej niż wykwalifikowany personel etatowy na oiomie. Jesteśmy wobec tej sytuacji bezradne. Ordynator i oddziałowa stoją za nimi, a nas dyskryminują. Czy jest to zgodne z prawem?" 

Dane autorki do wiadomości redakcji Portalu 

Więcej informacji w tej sprawie wkrótce…

Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

23 maja 2016 roku – W sejmie dyskutowano o sytuacji, kiedy na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej pracuje tylko… dwóch ratowników. Nie ma żadnej pielęgniarki.

15 sierpnia 2016 roku – Ministerstwo zdrowia o "zastępowaniu się nawzajem pielęgniarek i ratowników".

Rząd: braki w kadrze pielęgniarek uzupełnimy ratownikami medycznymi

 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8989 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

NFZ o zasadach przypisania pielęgniarek do grup.

4 min czytania
NFZ publikuje pytania oraz odpowiedzi w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek po dniu 1 lipca 2020 roku Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia w…
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Aktualności

Pielęgniarki – co się dzieje z naszym zawodem.

2 min czytania
Pielęgniarka licencjat i specjalista – nadal pracuję przy łóżku chorego Publikujemy wypowiedzi pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych….
Komentarze