W sejmie dyskutowano o sytuacji, kiedy na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej pracuje tylko… dwóch ratowników. Nie ma żadnej pielęgniarki.

1 min czytania
AktualnościRatownicy na szpitalnych oddziałach
W sejmie dyskutowano o sytuacji, kiedy na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej pracuje tylko… dwóch ratowników. Nie ma żadnej pielęgniarki.

 

Zobacz także:

Kwietniowe wydanie Miesięcznika Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych – Co prawda wskazuje się w rozporządzeniu czynności, jakie będą mogli wykonywać, jednakże wszyscy zdają sobie sprawę, że rzeczywistość będzie wyglądała inaczej – ratownicy w pełni będą zastępowali pielęgniarki na stanowiskach pracy.

 

 

Dobra zmiana dla pielęgniarstwa czy dobra zamiana? Na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej pracuje tylko… dwóch ratowników. Nie ma żadnej pielęgniarki.

Minister Radziwiłł zdegradował pielęgniarki i pielęgniarzy systemu wobec ratownika medycznego. Teraz się okazuje, że na IOM na dyżurze pracuje tylko… dwóch ratowników. Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. pielęgniarek, położnych i innych pracowników opieki zdrowotnej – 27 kwietnia 2016.

O tej sytuacji informował Prezes izby pip:

 

 

Zobacz jak do tych faktów odniósł się minister zdrowia:

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze