W czerwcu wypłacą 5 tys. dodatku COVID-19.

1 min czytania
AktualnościDodatki pielęgniarek
W czerwcu wypłacą 5 tys. dodatku COVID-19.


Jednorazowy dodatek COVID-19 wypłacony będzie w czerwcu

Na ten temat jednorazowego dodatku COVID-19 wypowiadał się w sejmie minister zdrowia Adam Niedzielski. Więcej o tej sprawie czytaj w artykule pt. Minister o jednorazowej rekompensacie dla wszystkich. O tym zagadnieniu piszemy także na łamach kwietniowego wydnia Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Połoznych – pielegniarki.info.pl.

Wysokość dodatkowego świadczenia, wymiar i okres wykonywania pracy w warunkach bezpośredniego kontaktu z pacjentami zakażonymi SARS-CoV-2, uprawniające do dodatkowego świadczenia, określone zostaną w poleceniu Ministra Zdrowia dla Prezesa NFZ.

Należy zadać sobie pytanie: co z pielęgniarkami i położnymi, które nie mają wypłacanego dodatku COVID-19. Czy nowelizacja polecenia dla ministra zdrowia nie powinna objąć tych osób? Co w tej sprawie robią izby i związek pielęgniarek.

Teraz poinformowano, że właśnie zakończyły się rozmowy dot. wzrostu wynagrodzeń w ochronie zdrowia oraz wypłaty jednorazowego dodatku covidowego dla personelu niemedycznego szpitali.

Natomiast na stronie solidarnosc.gda.pl 14 maja 2021 roku poinformowano, że

"Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie przekazał informację o przyznaniu jednorazowego dodatku w wysokości 5000 złotych brutto dla pracowników działalności podstawowej (niemedycznych). Dotyczyć to będzie pracowników którzy przepracowali minimum 21 dni w oddziałach i szpitalach covid – informuje Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

Szczegóły przedstawione zostaną w maju przez Narodowy Fundusz Zdrowia, który będzie przekazywał środki finansowe dyrektorom tak aby wypłata dodatku była możliwa w czerwcu. (…)"

 

 

Wybrała: Katarzyna Kropska, pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Aktualności

Pielęgniarka o patologicznych zachowaniach i mobbingu.

1 min czytania
Komentarz pielęgniarki Poniżej przedstawiamy komentarz zamieszczony przez jedną z pielęgniarek. Mam do poruszenia bardzo poważny problem, o dziwo, nie związany z agresją…
Komentarze