W dniu dzisiejszym odbędzie się specjalne posiedzenie sejmowej komisji zdrowia. Temat: "Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych"!

2 min czytania
AktualnościNormy zatrudnienia

………………………………………….

Posiedzenie komisji zdrowia zostało zwołane w trybie określonym w regulaminie sejmu:

"Na pisemny wniosek co najmniej jednej trzeciej ogólnej liczby członków komisji przewodniczący komisji obowiązany jest zwołać posiedzenie komisji w celu rozpatrzenia określonej sprawy. Zwołując posiedzenie w tym trybie, przewodniczący komisji wyznacza termin posiedzenia tak, aby posiedzenie odbyło się w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku, o którym mowa w zdaniu pierwszym".

Zobacz komentarze na facebooku

Mariusz Mielcarek

.

Prawie rok temu na Portalu pisałem:

Minister zdrowia nowe rozporządzenie dotyczące minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych podpisał w dniu 28 grudnia 2012 roku!

11 lutego 2013 rokuPrzewodnicząca związku zawodowego pip na sejmowej komisji zdrowia: "JESTEŚMY SMUTNE". Natomiast mnie krew zalewa, jak słyszę takie wypowiedzi w imieniu prawie 300 tysięcy polskich pielęgniarek i położnych. Czytano 7 500 razy. KOMENTARZY 257.

6 stycznia 2013 roku Sztandary izby i związku pielęgniarek i położnych: WYPROWADZIĆ!!! Minister wydał rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. Czytano 11 500 razy. KOMENTARZY 104.

Wspólne oświadczenie władz związku pip i samorządu pip nie ma daty. Podpisano je UROCZYŚCIE – w świetle lamp błyskowych.

Link do treści oświadczenia

Link do zdjęć

Natomiast z informacji przekazywanych na stronach internetowych władz izby pip oraz związku pip wynika, że przedmiotowe oświadczenie podpisano w dniu ….. 20 marca 2013 roku!  

Czyli  82 (osiemdziesiąt dwa) dni po podpisaniu rozporządzenia przez ministra zdrowia.

Na podkreślenie zasługuje tytuł jaki nadano informacji w powyższej sprawie na stronie władz związku pip – JEDNYM GŁOSEM. Wynika z tego, że wspólne wystąpienie władz tych dwóch organizacji jest wartością samą w sobie. Ten aspekt ukazuje, że organizacje te nie mają zbyt często wspólnego stanowiska w naszych sprawach.

Natomiast byłoby zrozumiałe to całe UROCZYSTE podpisanie oświadczenia gdyby nastąpiło ono po kilku dniach po podpisaniu rozporządzenia czyli np. w pierwszych dniach stycznia br.

Warto zadać również pytanie gdzie był związek pip i izby pip kiedy sejm uchwalał ustawę o działalności leczniczej? Kiedy w tej ustawie zapisywano, że minister określi sposób ustalania minimalnych norm, a nie same normy? Kiedy zapisywano, że normy dotyczyć będą tylko podmiotów nie będących przedsiębiorcami? 

No, władze związku pip z tego co pamiętam zajmowały się okupacją sejmowej galerii. Walcząc o zakaz umów kontraktowych dla pielęgniarek i położnych. Nie walczyły natomiast z tą samą determinacją  o zasadnicze sprawy dla naszego środowiska zawodowego – normy zatrudnienia.

Teraz ponosimy tego konsekwencje, a władze związku pip w sejmie mówią że są "smutne".

Natomiast ja jestem OBURZONY!!!

Na brak skuteczności działań izby i związku pip. Na to, że czas w układzie – ministerstwo zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia, władze izby pip oraz władze związku pip – biegnie od komunikatu do komunikatu sprowadzającego się do tego, że ktoś z kimś znów wypił kawę. Pogadali, ktoś komuś pogroził. Ktoś kogoś zrozumiał. Ktoś komuś coś obiecał. Tak w tym układzie kochane związki i izby możecie trwać nawet tysiąc lat. Rozumiem to!

Ale my pielęgniarki i położne jesteśmy OBURZONE! 

 

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7265 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

160 kursów dla pielęgniarek i położnych. Mimo pandemii.

2 min czytania
Szkolenia pielęgniarek i położnych Ze względu na panujące obostrzenia, prowadzenie kształcenia podyplomowego w 2020 r. zostało ograniczone w znacznym stopniu. Mimo utrudnień,…
Aktualności

Pielęgniarki piją sobie kawę – stanowisko dyrektora szpitala.

3 min czytania
Interwencja izby pielęgniarek W dniu 14 stycznia 2022 roku informowaliśmy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych o stanowisku izby pielęgniarskiej w sprawie…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z wynagrodzeniem 45-52 PLN/h.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Przedstawiamy ofertę pracy dla pielęgniarki POZ. Oferta dotyczy placówki medycznej Jutro Medical.  Jako Pielęgniarka/Pielęgniarz będziesz obsługiwać wizyty stacjonarnie, jak…
Komentarze