W niektórych oddziałach NFZ brakuje pieniędzy. W tej sytuacji zapowiedzi podwyżek wynagrodzeń w ochronie zdrowia brzmią niewiarygodnie.

1 min czytania
Aktualności

W gaszenu akcji strajkowych rząd stosuje taktykę: dyrektorzy zoz mają podpisywać porozumienia. Byle jakie porozumienia, byle ustały protesty. Jaką wartość mają te porozumienia..wkrótce będą roztrzygać sądy. Czeka nas powtórka z ustawy 203. Dyrektorzy podpisują porozumienia, że będzie w danym zoz podwyżka o np. 15 lub 30% jeśli będzie ustawa, która dofinansuje ochronę zdrowia środkami finansowymi na podwyżki pracowników. Co będą warte te porozumienia, gdy ustawy nie będzie lub będzie mniej środków finansowych na podwyżki. Nie trzeba być prawnikem by znać odpowiedz. Do sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o podwyżkachi, zgłoszono również inny projekt ustawy w tej sprawie (PIS). Ten projekt przewiduje, że NFZ będzie wykupywał od świadczenodawców  usługi po wyższych cenach niż obecnie. Wszystkich świadczeniodawców, także tych niepublicznych. Natomiast rzadowy projekt przewiduje, że podwyżki będą tylko w publicznych zoz, poprzez zwiększenie o 30% funduszu płac.  Realizacja drugiej koncepcji to pewne sprawy w sądzie o nierówne traktowanie podmiotów publicznych i niepublicznych.
W niektórych placówkach ochrony zdrowia strajki wygasają, bo lekarze wywalczyli podwyżki. SOBIE!!! Pielegniarki walczą teraz o swoje podwyżki.
Nawet w sytuacji protestu w sprawie wynagrodzeń lekarze nie potrafią docenić pracy pielęgniarek i położnych. Wywalczyli dla SIEBIE podwyżki. A pielegniarki i położne? Należało przy negocjacjach płacowych zadbać także o pensje pielegniarek. Lekarze po raz kolejny pokazują , że 'doktory’ myślą tylko o sobie. Po co zakładano 'Koalicję teraz zdrowie’. Bo pielegniarki robiły frekwencję na spotkaniach i konferencjach koalicji. Trzeba było koalicję nazwać 'Teraz Doktory’ i było by uczciwiej.

Mariusz Mielcarek

Czy w waszych szpitalach są zapowiedzi lub może zrealizowano jakieś podwyżki. Ile dostali lekarze, a ile pielęgniarki i położne?

Dodaj swój komentarz!!! Przekaż informację innym.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7905 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki - wybory 2023

Premier zastał pielęgniarki w czepkach.

1 min czytania
Premier odwiedził szpital w Pionkach. Zastał tam pielęgniarki… w czepkach Jeden z użytkowników Twittera napisał: Ale ustawka, prawdziwy PRL. Pielęgniarki nie noszą…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki – wiekopomna propozycja nowej specjalizacji.

2 min czytania
Minister zdrowia powołuje zespół, który ma opracować zmiany w szkoleniach pielęgniarek i położnych Minister zdrowia powołał zespół, który ma „opracować zmiany w…
Aktualności

Opalanie a ryzyko nowotworu skóry: jak uniknąć nadmiernego narażenia na promieniowanie UV?

3 min czytania
Ekspozycja na promieniowanie słoneczne ma niezaprzeczalnie negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nie tylko znacząco pogarsza stan skóry, przyspieszając procesy odpowiedzialne za jej…
Komentarze