W niektórych oddziałach NFZ brakuje pieniędzy. W tej sytuacji zapowiedzi podwyżek wynagrodzeń w ochronie zdrowia brzmią niewiarygodnie.

1 min czytania
Aktualności

W gaszenu akcji strajkowych rząd stosuje taktykę: dyrektorzy zoz mają podpisywać porozumienia. Byle jakie porozumienia, byle ustały protesty. Jaką wartość mają te porozumienia..wkrótce będą roztrzygać sądy. Czeka nas powtórka z ustawy 203. Dyrektorzy podpisują porozumienia, że będzie w danym zoz podwyżka o np. 15 lub 30% jeśli będzie ustawa, która dofinansuje ochronę zdrowia środkami finansowymi na podwyżki pracowników. Co będą warte te porozumienia, gdy ustawy nie będzie lub będzie mniej środków finansowych na podwyżki. Nie trzeba być prawnikem by znać odpowiedz. Do sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o podwyżkachi, zgłoszono również inny projekt ustawy w tej sprawie (PIS). Ten projekt przewiduje, że NFZ będzie wykupywał od świadczenodawców  usługi po wyższych cenach niż obecnie. Wszystkich świadczeniodawców, także tych niepublicznych. Natomiast rzadowy projekt przewiduje, że podwyżki będą tylko w publicznych zoz, poprzez zwiększenie o 30% funduszu płac.  Realizacja drugiej koncepcji to pewne sprawy w sądzie o nierówne traktowanie podmiotów publicznych i niepublicznych.
W niektórych placówkach ochrony zdrowia strajki wygasają, bo lekarze wywalczyli podwyżki. SOBIE!!! Pielegniarki walczą teraz o swoje podwyżki.
Nawet w sytuacji protestu w sprawie wynagrodzeń lekarze nie potrafią docenić pracy pielęgniarek i położnych. Wywalczyli dla SIEBIE podwyżki. A pielegniarki i położne? Należało przy negocjacjach płacowych zadbać także o pensje pielegniarek. Lekarze po raz kolejny pokazują , że 'doktory’ myślą tylko o sobie. Po co zakładano 'Koalicję teraz zdrowie’. Bo pielegniarki robiły frekwencję na spotkaniach i konferencjach koalicji. Trzeba było koalicję nazwać 'Teraz Doktory’ i było by uczciwiej.

Mariusz Mielcarek

Czy w waszych szpitalach są zapowiedzi lub może zrealizowano jakieś podwyżki. Ile dostali lekarze, a ile pielęgniarki i położne?

Dodaj swój komentarz!!! Przekaż informację innym.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8259 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pacjent ocenił pracę pielęgniarek. Zarzuty przedstawił w sądzie.

2 min czytania
Pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły. Opiekował się mną mąż. W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2023 roku, które…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki - propozycja wynagrodzeń zasadniczych od 1 stycznia 2026 złożona przez resort zdrowia.

2 min czytania
Propozycja ministerstwa zdrowia w zakresie siatki płac personelu pielęgniarskiego od 1 stycznia 2026 roku… W kilku poprzednich artykułach redakcyjnych Ogólnopolski Portal Pielęgniarek…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory zarzucał pielęgniarce, że leżał w moczu. Co na to sąd?

1 min czytania
Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku, które…
Komentarze