W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Niemczech.
W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

………………………………………….

REDUKCJA DOKUMENTACJI

Instytucje zajmujące się tematem opieki porozumiały się w sprawie znacznego zmniejszenia dokumentacji. Plany dotyczą zmian na poziomie ogólnokrajowym. Jednostki opieki medycznej będą dokumentować jeszcze zdarzenia, względnie wyniki, które odbiegają od schematu opieki, natomiast nie trzeba będzie już sporządzać dokumentacji rutynowych czynności podczas sprawowania podstawowej opieki. Schemat opieki polega na „ustrukturyzowanym zbiorze informacji”. Wcześniej sprawdzanych było 13 obszarów tematycznych dotyczących potrzebujących opieki, z czego w przyszłości pozostanie 5.  Jeśli chodzi o opiekę szpitalną oraz obszar podstawowej opieki, zredukowane mają być także pojedyncze informacje o wynikach rutynowych i powtarzających się procedurach. Planowane zmiany poprzedził test  redukcji dokumentacji dotyczącej opieki, został on dobrze oceniony.

Zobacz komentarze na facebooku

Opracowanie na podstawie:

http://www.hcm-magazin.de (11.07.2014)

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen – Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z …. Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal Pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7796 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Ile czasu jest ważna e recepta? I jak sprawdzić jej ważność?

3 min czytania
Każda recepta – bez względu na to, w jakiej formie została wystawiona, posiada określony termin ważności. Po jego upływie wykupienie leków może…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. W 3 lata milion PLN.

1 min czytania
Wynagrodzenia działaczy w izbach pielęgniarskich Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych wielokrotnie podnosiła kwestię zarobków działaczy izby pielęgniarskiej. Horrendalnie wysokie wynagrodzenia były z jednej…
Aktualności

Pielęgniarki opisują początki swojej pracy zawodowej.

1 min czytania
Pielęgniarki o początkach pracy zawodowej Zapytaliśmy pielęgniarki i położne na Facebooku na jakim oddziale zaczynały swoją pracę zawodową? Pojawiło się bardzo dużo…
Komentarze