W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Niemczech.
W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

………………………………………….

REDUKCJA DOKUMENTACJI

Instytucje zajmujące się tematem opieki porozumiały się w sprawie znacznego zmniejszenia dokumentacji. Plany dotyczą zmian na poziomie ogólnokrajowym. Jednostki opieki medycznej będą dokumentować jeszcze zdarzenia, względnie wyniki, które odbiegają od schematu opieki, natomiast nie trzeba będzie już sporządzać dokumentacji rutynowych czynności podczas sprawowania podstawowej opieki. Schemat opieki polega na „ustrukturyzowanym zbiorze informacji”. Wcześniej sprawdzanych było 13 obszarów tematycznych dotyczących potrzebujących opieki, z czego w przyszłości pozostanie 5.  Jeśli chodzi o opiekę szpitalną oraz obszar podstawowej opieki, zredukowane mają być także pojedyncze informacje o wynikach rutynowych i powtarzających się procedurach. Planowane zmiany poprzedził test  redukcji dokumentacji dotyczącej opieki, został on dobrze oceniony.

Zobacz komentarze na facebooku

Opracowanie na podstawie:

http://www.hcm-magazin.de (11.07.2014)

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen – Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z …. Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal Pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8228 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka na kolonii przeżyła horror.

7 min czytania
Pielęgniarka została zatrudniona na koloniach… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty wyroku sądowego, który zapadł w Sądzie Okręgowym. Kolejny fragment…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - 99% głosujących uważa, że jest to naruszenie zasad współżycia społecznego.

1 min czytania
Pielęgniarki o wynagrodzeniach w izbie pielęgniarek… Głośnym echem w środowisku personelu pielęgniarskiego odbiła się informacja przekazana przez Redakcję Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarkom napluto w twarz a OZZPiP siada do rozmów...

1 min czytania
Krytycznym okiem W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, w artykule na stronie 2 piszemy o obietnicach wyborczych Koalicji 15 października….
Komentarze