W sejmie dyskusja o zakazie handlu w niedzielę. Poseł broni zakazu bo nie wszyscy powinni pracować w niedzielę. Niektórzy tak. Wspomina o pielęgniarkach. I dodaje, że powinny być za tą niedzielą pracę "odpowiednio gratyfikowane". A czy są?

1 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
W sejmie dyskusja o zakazie handlu w niedzielę. Poseł broni zakazu bo nie wszyscy powinni pracować w niedzielę. Niektórzy tak. Wspomina o pielęgniarkach. I dodaje, że powinny być za tą niedzielą pracę "odpowiednio gratyfikowane". A czy są?

 

      

        

 

Poseł na plenarnym posiedzeniu sejmu w dniu 4 października 2016 roku:

Alfred Bujara 

Odróżnijmy pracownika, który musi pracować, i pracownika, który nie musi pracować. Pracownika, który musi pracować i służy, w usługach, w służbie – motorniczego, dyżurnego w karetce pogotowia i dyżurną pielęgniarkę, która musi pracować i za ten dyżur powinna dostać wynagrodzenie. Proszę państwa, Wysoki Sejmie, my nie możemy pozwolić na to, że w Polsce zrobimy z niedzieli zwykły dzień roboczy, bo pracownicy mówią: Dlaczego są przedszkola nieczynne, dlaczego są żłobki nieczynne, dlaczego są urzędy nieczynne? 
(Poseł Tadeusz Cymański: I Sejm.)
My byśmy też chcieli. Dlaczego Sejm nie pracuje?
(Poseł Tadeusz Cymański: Dlaczego nie pracuje?)
Was, państwa, również nikt w niedzielę nie zmusza do pracy. (Oklaski) A więc nie zróbmy z niedzieli zwykłego dnia roboczego. Te osoby, które muszą pracować i służą, powinny być odpowiednio gratyfikowane.

źródło: strona internetowa sejmu 

Wybrał Mariusz Mielcarek 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7612 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze