W sejmie o pielęgniarkach: kiedy będą przedstawione podwyżki dla budżetówki, szczególnie dla pielęgniarek.

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek


W sejmie o pielęgniarkach

Poniżej cytujemy fragment stenogramu z posiedzenia sejmu w dniu 12 lutego 2020

Poseł Dariusz Joński:

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Na podstawie art. 184 regulaminu Sejmu wnoszę o przerwę w posiedzeniu i zwołanie Konwentu Seniorów w celu uzupełnienia porządku obrad o punkt: informacja prezesa Rady Ministrów na temat terminu wprowadzenia podwyżek w tzw. budżetówce, ze szczególnym uwzględnieniem pielęgniarek – nie ma pana premiera – nauczycieli i urzędników.

Otóż pan premier Morawiecki pozwolił sobie na taki komentarz na temat pensji pielęgniarek: Pensje pielęgniarek są istotnie niższe, ale są kompensowane niższymi kosztami życia. Ponieważ pan premier Morawiecki całkowicie odrealnił się i oderwał od rzeczywistości, to najwyższy czas, abyśmy usłyszeli, kiedy będą przedstawione podwyżki dla budżetówki, ze szczególnym uwzględnieniem właśnie pielęgniarek, o których mówił. Dziękuję bardzo. (Oklaski)

(…)

Poseł Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Ja mam bardzo krótkie i proste pytanie do pana premiera. Panie premierze, dla kogo pan i pana rząd układaliście ten budżet? Na kim ma zrobić wrażenie słówko „zrównoważony”, które odmienia pan przez wszystkie przypadki? Być może ma zrobić wrażenie na zagranicznych elitach biznesowych, dla których przez całe dorosłe życie pan pracował i dla których zapewne będzie pan pracował po tym, jak odejdzie pan z polityki. Czy pan, panie premierze, ten budżet układał po to, żeby później wpisać sobie do CV, do CV bankiera, jak świetnie potrafi pan zaciskać pasa? Pytam o to, panie premierze, bo to, co w przypadku analiz finansowych hiszpańskich pracodawców pana premiera wywoła radość, dla zwykłych Polek i Polaków może być wyrokiem. Czy wie pan, że Czesi wydają na onkologię ponad dwa razy więcej na osobę niż Polska? Czy ratowanie życia i zdrowia Polaków jest mniej ważne niż zrównoważenie w tytule budżetu?

Czy nie wstyd panu, panie premierze, równoważyć swój budżet wieloletnimi kolejkami do lekarza, zamykanymi szpitalami (Dzwonek), odbieraniem pieniędzy osobom z niepełnosprawnościami? Ten budżet to jest budżet elit finansowych, które, tak jak pan premier Morawiecki zaledwie wczoraj, mówią pielęgniarkom, że głodowa wypłata ma im wystarczyć, bo w Polsce jest tanio. Pana zrównoważony budżet, panie premierze, to jest budżet równoważony krzywdą, cierpieniem i biedą Polaków. (Oklaski)

Zobacz także:

Praca w Niemczech dla pielęgniarek – zarobki do 2000 €.

Nikt nie uleczy złamanego serca tak, jak pielęgniarka kardiologiczna…

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

źródło: Strona internetowa sejmu


Zobacz także:

Premier "odleciał" mówiąc o zarobkach pielęgniarek w Polsce. Naprawdę karkołomny wywód…

Uwaga pielęgniarki! Chcą zlikwidować tę specjalizację dla pielęgniarek.

Pielęgniarki – ministerstwo – jeden szpital oficjalnie zgłosił niedobór pielęgniarek w 2020 roku.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7908 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki w liczbach.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Liczba pielęgniarek anestezjologicznych z tytułem specjalisty.

1 min czytania
Pielęgniarki w liczbach Kilka dni temu, w artykule na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych pisaliśmy o liczbie pielęgniarek i położnych zatrudnionych w…
Aktualności

Prezent idealny dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Gadżety dla pielęgniarek i położnych Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli masz w rodzinie pielęgniarkę lub położną i szukasz dla…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – pomysł związkowców - nagroda jubileuszowa po 45 latach pracy.

1 min czytania
Związek pielęgniarek ma pomysł na zatrzymanie emerytek w pracy Na profilu Facebooku jednej z organizacji zakładowych związku pielęgniarek zamieszczono poniższa informację: „W…
Komentarze