W sejmie powiedziano o pielęgniarce. "Droga Małgosiu, spoczywaj w pokoju".

2 min czytania
Aktualności


W sejmie kilka zdań o pielęgniarce…

Posiedzenie sejmu w dniu 14 lutego 2020 roku – fragment stenogramu:

Poseł Anna Kwiecień:

Pani Marszałek! Bardzo dziękuję za życzliwość i za umożliwienie mi dodatkowo wystąpienia dzisiaj, mimo że lista była zamknięta.

Pani Marszałek! Szanowna Izbo! Staję tutaj z takim wspomnieniem wspaniałej osoby, którą 8 lutego miasto Radom pożegnało, a szczególnie pożegnali ją pracownicy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Wspominam wspaniałą pielęgniarkę Małgorzatę Dzik. Małgosia pojawiła się w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym w 1988 r. Magister pielęgniarstwa, wyjątkowa osoba. Drobna w swojej konstrukcji fizycznej, ale niezwykły hart ducha, niezwykła wiedza i niezwykłe kompetencje, jakie posiadała, sprawiły, że stała się wyjątkową osobą w tym szpitalu. To ona wraz z ówczesnym ordynatorem dr. Piotrem Achremczykiem tworzyła i organizowała kolejno oddział kardiologiczny z pododdziałem intensywnej opieki kardiologicznej, pracownię wszczepiania stymulatorów, pracownię hemodynamiki. To były jakże nowoczesne oddziały. One funkcjonują po dzień dzisiejszy. To właśnie jej wielka praca – i pana dr. Achremczyka – spowodowała, że szpital wzbogacił się o znakomicie funkcjonujące oddziały.

Małgosia była wyjątkowa i w sposób niezwykły żegnali ją zarówno pracownicy, jak i mieszkańcy miasta Radomia. Kochała swój zawód. Bardzo wiele wymagała od siebie. Zawsze dbała o kształcenie personelu medycznego, zawsze bardzo wielką wagę przywiązywała do tego, żeby pracownicy stale pogłębiali swoją wiedzę medyczną.

Wspomnę słowa, które wypowiedziała w wywiadzie udzielonym Radiu Plus. „Fantastyczną rzeczą w życiu jest pomagać i ratować życie człowieka, być z nim w jego najtrudniejszych momentach w życiu i móc, z perspektywy człowieka, uratować to, co ma człowiek najcenniejsze w życiu, czyli życie i zdrowie. Wszystko inne można zdobyć. Te wartości są nieocenione” – mówiła Małgosia. I taka była. Całe serce wkładała w pracę, absolutnie poświęciła się pracy w szpitalu. 

Będzie jej bardzo brakowało. Jest takie powiedzenie: nie ma ludzi niezastąpionych. Nie zgadzam się ztym powiedzeniem. Są ludzie, którzy przychodzą i na trwałe pozostawiają tak wielki ślad, że w momencie kiedy zaczyna ich brakować, widzimy, jak wiele w naszym życiu zrobili i jak bardzo już zawsze będzie ich brakować.

Jestem przekonana, że właśnie taką osobą była Małgosia Dzik, Małgosia, magister pielęgniarstwa Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Droga Małgosiu, spoczywaj w pokoju. Dziękuję.

Zobacz także: 

Praca w Niemczech dla pielęgniarek – zarobki do 2000 €.

Nikt nie uleczy złamanego serca tak, jak pielęgniarka kardiologiczna…

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

źródło: Strona internetowa sejmu


Zobacz także:

W sejmie o pielęgniarkach: kobiety i mężczyźni po szkole średniej pracujący w szpitalu.

Pielęgniarki na umowę o pracę "dają większą gwarancję" niż pielęgniarki kontraktowe…

W sejmie o pielęgniarkach: kiedy będą przedstawione podwyżki dla budżetówki, szczególnie dla pielęgniarek.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7912 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki w liczbach.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Wzrasta liczba pielęgniarek specjalistek w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego.

1 min czytania
Ponad 193 tys. pielęgniarek specjalistek czynnych zawodowo Według danych prezentowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w 2022 roku ponad 193 tys. pielęgniarek i…
Aktualności

Jak dbać o skórę problematyczną z niedoskonałościami?

2 min czytania
Wiele osób ma kompleksy z powodu stanu swojej skóry. Naprawdę jest niewiele kobiet czy mężczyzn, którzy mogą pochwalić się piękną i zdrowo…
Aktualności

Lekarz przeprosił pielęgniarki. Oświadczenie.

1 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego przeprasza pielęgniarki, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze