Wkręcone pielęgniarki bałamutnie odcinają się od przysłowiowej siostry basen.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacUprawnienia pielęgniarek
Wkręcone pielęgniarki bałamutnie odcinają się od przysłowiowej siostry basen.

Merytoryczny komentarz pielęgniarki oddający w pełni absurdalność podziału pielęgniarek w siatce płac

Publikujemy kolejny komentarz pielęgniarek w sprawie podziału pielęgniarek w siatce płac

„Podział ze względu na kompetencje czy uprawnienia? Bez znaczenia żadnego podziału nie będzie dlatego że pogłębiają się braki kadrowe.

Gdyby część była uprawniona w większym zakresie zapanowałby chaos, problemy z grafikami, z wymianą dyżurów, zastępstwami, urlopami i zwolnieniami lekarskimi.

Tylko stała ilość pielęgniarek w poszczególnych grupach zapewniłaby płynne funkcjonowanie jednostki. Takich możliwości nie ma.

Gdyby były związek i izby już dawno poodbierały by pwz określonym pielęgniarkom. Niestety tak jak pani napisała pielęgniarki zawsze chciały być ważniejsze i trochę wyżej niż były, dlatego najskuteczniejszą metodą było zagranie na odwiecznych kompleksach.

Dlatego cześć wyżej wykształconych dało się brzydko mówiąc wkręcić i mówią o nowej erze pielęgniarstwa w Polsce i odcięcia się od przysłowiowej siostry basen.

Nie widzą natomiast że system pracy, obowiązki i ogólne traktowanie tej profesji na to nie wskazują. Dlatego przyznawane są kompetencje, które już dawno wszyscy mieli”.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarza.

źródło: facebook.com/PortalPielegniarekiPoloznych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 148

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki - podział kompetencji w zależności od wykształcenia. Czy to możliwe?