Władze nie dały dotychczas KONKRETNYCH propozycji w zakresie podwyżek płac pielęgniarek i położnych, tylko wciągają związek pip w cykl spotkań, które sprowadzają się do zabawy w "myszkę i kotka".

1 min czytania
Aktualności
Władze nie dały dotychczas KONKRETNYCH propozycji w zakresie podwyżek płac pielęgniarek i położnych, tylko wciągają związek pip w cykl spotkań, które sprowadzają się do zabawy w "myszkę i kotka".

 

Zobacz informację prasową o spotkaniu w dniu 23 czerwca. Pielęgniarki w ministerstwie.

Obecna sytuacja przypomina zabawę władz rządowych ze związkiem pip, w "myszkę i kotka". Władze nie dają konkretnych propozycji, tylko wciągają związek pip w cykl spotkań, które nie dają żadnego rezurtatu. Cały czas jesteśmy z podwyżkami w punkcie wyjścia. Czyli gdzieś w roku 2010, kiedy to ostatni raz rząd wprowadził ustawowe regulacje w zakresie podwyżek płac pielęgniarek. Niestety te regulacje nie przyniosły oczekiwanego przez pielęgniarki i położne wzrostu płac.

Szczegółową analizę obecnej sytuacji w zakresie obiecanych podwyżek, przedstawiłem w komentarzu redakcji Portalu i Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych (nakład 90 tys. egzemplarzy) – Co obecnie wiemy o zapowiadanym wzroście płac pielęgniarek i położnych? Czytano prawie 3 000 razy.

 

Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

 

Dołącz do społeczności protestującej wobec słów ministra zdrowia Mariana Zembali, który w kontekście zwolnień dyscyplinarnych strajkujących pielęgniarek powiedział: ktokolwiek podjąłby strajk, na drugi dzień będzie przeze mnie zwolniony!

 

Dołacz do społeczności na

https://www.facebook.com/ZembalaniejestesBOGIEM

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7908 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki w liczbach.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Liczba pielęgniarek anestezjologicznych z tytułem specjalisty.

1 min czytania
Pielęgniarki w liczbach Kilka dni temu, w artykule na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych pisaliśmy o liczbie pielęgniarek i położnych zatrudnionych w…
Aktualności

Prezent idealny dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Gadżety dla pielęgniarek i położnych Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli masz w rodzinie pielęgniarkę lub położną i szukasz dla…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – pomysł związkowców - nagroda jubileuszowa po 45 latach pracy.

1 min czytania
Związek pielęgniarek ma pomysł na zatrzymanie emerytek w pracy Na profilu Facebooku jednej z organizacji zakładowych związku pielęgniarek zamieszczono poniższa informację: „W…
Komentarze