Wszyscy lukrują pielęgniarkom.

Posłowie wychwalają pielęgniarki

Posiedzenie sejmu w dniu 13 lipca 2023 roku.

Publikujemy fragmenty wystąpień posłów, którzy jak to powiedział poseł Braun: „wszyscy wam lukrują i będą jeszcze bardziej lukrować, bo wybory blisko i w związku z tym wszyscy radzi by się przedstawić jako przychylający nieba stanowi pielęgniarskiemu”.

Wszak nadchodzą wybory… I nawet przedstawiciele ugrupowań, które przed PiS były u władzy i miały możliwość realizacji postulatów ale pielęgniarki miały gdzieś wykazują się dzisiaj obłudą i hipokryzją.

Poniżej próbka lukrowania pielęgniarkom…

  • Panie Marszałku! Szanowny Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Szanowne Panie! Mogłabym zacząć od tego, że zawód pielęgniarki jest kluczowy…
  • Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Szanowna Pani Przewodnicząca! Szanowne Panie! W imieniu Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska mam zaszczyt przedstawić stanowisko wobec omawianego projektu ustawy. Chciałbym zacząć od konkretnej deklaracji. Nasz klub będzie zawsze stawać po stronie pracowników ochrony zdrowia, zwłaszcza w przypadku tak rażących niesprawiedliwości, jakie dotknęły pielęgniarki i położne w całej Polsce.
  • Szanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Szanowne Panie! Chciałbym na początku złożyć słowa na ręce pań podziękowania i szacunku za waszą pracę – dla wszystkich pracowników służby zdrowia, szczególnie pielęgniarek, pielęgniarzy, tych osób, które codziennie służą Polakom.
  • Panie Marszałku! Wnoszę o przekazanie tego projektu do dalszych prac legislacyjnych, a wszystkim pielęgniarkom i położnym bardzo serdecznie i głęboko kłaniam się za ich ciągłą i nieustającą wielką pracę. Dziękuję.
  • Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że sympatię i miłość do zawodu pielęgniarki wyssałem z mlekiem matki, która była właśnie pielęgniarką.
  • Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Na początku chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom za ich ciężką pracę, za ich trud. Myślę, że najlepszym podziękowaniem Wysokiej Izby będzie to, jeśli ten projekt obywatelski uzyska większość na tej sali. Chcę powiedzieć, że przez ostatnie lata w Polsce było na wszystko, tylko nie na pielęgniarki, nie dla pielęgniarek. Na to brakowało.
  • Szanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Bez was, drogie panie pielęgniarki i panowie pielęgniarze, opieki medycznej by nie było. Zawód społecznie megaważny, trudny i potrzebny, trwale związany z naszym bezpieczeństwem zdrowotnym. (…) Drogie panie pielęgniarki i panowie pielęgniarze, dziękuję za pracę, za opiekę, ale dziękuję też bardzo za to, że wzięłyście bezpieczeństwo zdrowotne naszych obywateli w swoje ręce. Dziękuję bardzo.
  • Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Drogie Panie! Przede wszystkim chcę podziękować za pracę, za trud, który codziennie wkładacie w pracę, i chcę powiedzieć, że nawet na sali plenarnej, kiedy tutaj jesteście, ja czuję się osobiście zdecydowanie bezpieczniej. Panie Marszałku! Panie Ministrze! Szanowne Panie Przewodniczące! Szanowne Panie Pielęgniarki! W pierwszej kolejności chciałbym wam podziękować za to, że jesteście każdego dnia obok pacjenta, za to, że zawsze możemy na was liczyć, za to, że po prostu jesteście. Jednocześnie chciałbym was przeprosić za to, że musicie się odwoływać do obywatelskiego projektu ustawy, za to, że musicie protestować, że musicie walczyć o godność, że musicie walczyć o swoje.

źródło: sejm.gov.pl

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Lukrowanie i szczyt obłudy oraz hipokryzji. Sejmowa mównica to takie miejsce, że można mówić co ślina na język przyniesie. Nikt przecież nie ponosi odpowiedzialności za swoje słowa. Nikt nie będzie pisał sprostowań. Wszyscy są zadowoleni. Związkowcy bo powiedzieli swoje a posłowie, że lukrowali pielęgniarkom. Wszyscy robią wrażenie, że nie rozumieją tak do końca o co chodzi w chaosie płacowym dotyczącym kadry pielęgniarskiej. Udają lub nie wiedzą. Dlatego poziom merytoryczny dyskusji w sejmie jest poniżej krytyki.

I jeszcze jeden istotny szczegół. Wszystkie powyższe fragmenty przemówień z sejmowej mównicy pochodzą od posłów, którzy w roku 2021 podnieśli rękę za ustawą o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego. Teraz mówią, że to wina rządu i PiS. Opozycji nie. Swojej winy dlatego nie zauważają. Ilu z nich czytało ustawę, za którą głosowali? Zresztą po co jak był przykaz głosowania za. Teraz występują w roli obrońców pielęgniarskiego stanu. Warto? Tak! Wszak idą wybory…

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.9 / 5. Ilość głosów: 27

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8296 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki doświadczone nie mogą być złe na pielęgniarki młode.