Wszywka alkoholowa Warszawa – leczenie choroby alkoholowej, czy to możliwe

4 min czytania
Aktualności
Wszywka alkoholowa Warszawa – leczenie choroby alkoholowej, czy to możliwe

Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. To proces, w którym jednostka ma coraz mniejszą kontrolę nad własnym życiem. To proces, który stopniowo odbiera osobie uzależnionej wszystko. Kawałek po kawałku tak, aby na koniec zostać władcą absolutnym. Aby rozpocząć skuteczne leczenie uzależnienia od alkoholu, jednostka musi zauważyć swój problem i chcieć dokonać zmiany własnego życia. To bardzo trudne zadanie, które wymaga przyznania się do słabości

Leczenie choroby alkoholowej Esperalem

Już na samym początku należy podkreślić, że wszywka alkoholowa nie jest samodzielną metodą leczenie choroby alkoholowej. Co ważne Esperal nie leczy choroby alkoholowej, nie wykazuje również działań terapeutycznych. To dlaczego jest tak skuteczny i tak często wykorzystywany? Wszywka alkoholowa Warszawa https://gabinetchirurgiczny.com/ cechuje się wysoką skutecznością w utrzymaniu abstynencji oraz pomocy w zaprzestaniu spożywania alkoholu. Jest to możliwe dzięki działaniu Esperalu. W momencie dostarczenia do organizmu alkoholu, wszywka alkoholowa wywołuje przykre i nieprzyjemne dolegliwości. Osoby uzależnione boją się o swoje zdrowie, a także nie chcą cierpieć, dlatego unikają alkoholu. Śmiałkowie, którzy pomimo działania wszywki alkoholowej spożyli alkohol, mają wstręt i awersję do tej substancji. Nie chcą kolejny raz przechodzić tak silnego zatrucia alkoholowego.

Wszywka alkoholowa to znakomite narzędzie, które wspomaga walkę z alkoholizmem. Pomaga jednostce wytrwać w postanowieniu. Oddziałując na emocje sprawia, że osoby uzależnione nie sięgają po alkohol. Należy jednak pamiętać, że osoba uzależniona, która podjęła terapię Esperalem nadal odczuwać będzie silny głód alkoholowy. Prawdopodobnie nie sięgnie po alkohol w obawie przed konsekwencjami, jednak w jej postrzeganiu nie nastąpi żadna zmiana. Jedynie podjęcie terapii leczenia uzależnień może wprowadzić trwałe zmiany w życiu jednostki. Osoba ta, dzięki wsparciu specjalistów, nabędzie nowe umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych czy stresujących w sposób społecznie akceptowalny. Jednostka pozna własne uzależnienie i zdobędzie narzędzia do walki z nałogiem. Terapia pozwoli również zmienić postrzeganie, sposób myślenia, schematy działań czy myślenie o własnym ja.

Zaleca się, aby równolegle podjąć terapię Esperalem oraz terapię leczenia uzależnień.

Przeznaczenie Esperalu

Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla osób uzależnionych od alkoholu, które ukończyły osiemnasty rok życia. Aby ją przyjąć należy wyrazić świadomą zgodę na zabieg. Oznacza to, żę Esperalu nie można podać osobie bez jej zgody i wiedzy lub na prośbę osób trzecich.

Stosowanie wszywki alkoholowej zalecane jest osobom, które podjęły już samodzielna decyzję ozmianie swojego życia i porzuceniu nałogu. Chcą jednak mieć dodatkowe zabezpieczenie, aby w trudnych chwilach i chwilach słabości wytrwać w abstynencji.

Niestety nie każda osoba potrzebująca może skorzystać z tej metody walki z uzależnieniem. Istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu, które nie kwalifikują pacjenta do podskórnego podawania wszywki alkoholowej. Zabiegu nie można wykonać w momencie, gdy pacjent jest pod wpływem alkoholu lub gdy spożywał alkohol na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Wszywki alkoholowej nie można podać również osobie, która ma uczulenie na disulfiram lub inny składnik leku. Do zabiegu nie może przystąpić również osoba, która posiada schorzenia sercowo – krążeniowe. Mowa tutaj między innymi o chorobach takich jak nadciśnienie tętnicze czy choroba niedokrwienna serca. Terapii Esperalem nie może podjąć również osoba, która próbowała popełnić samobójstwo. Kolejnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest również występowanie myśli samobójczych, zaburzeń psychicznych czy psychoz. Wyjątek tutaj stanowi ostra psychoza alkoholowa. Podskórne podanie wszywki alkoholowej nie jest zalecane dla koibey w ciąży, kobiet karmiących piersią czy kobiet, które planują zajście w ciążę w najbliższej przyszłości. Jednak w tych przypadkach ostateczną decyzję podejmuje specjalista.

Zarys historyczny

Znane dziś wszystkim działanie Esperalu odkryto przypadkiem w XX wieku. To właśnie wtedy duńscy naukowcy zauważyli, że osoby, które przyjmują Esperal po spożyciu alkoholu zmagają się z bardzo nieprzyjemnymi objawami silnego zatrucia alkoholowego. Postanowili przeprowadzić badania, których wyniki wykazały, że Esperal blokuje rozkład etanolu we krwi. Odkrycie to przyczyniło się do rozwoju leczenia choroby alkoholowej na całym świecie. Esperal, czy inaczej wszywka alkoholowa były stosowane na całym globie. Dziś częściej usłyszymy o nich w krajach wschodnich. Stosowanie wszywki alkoholowej zostało zakazane w niektórych krajach Europy Zachodniej czy Stanach Zjednoczonych. W Polsce na pewien czas również wprowadzono zakaz stosowania oraz produkowania Esperalu. Jednak zakaz ten zniesiono już po dwóch latach.

Długość działania Esperalu

Wszywka alkoholowa podawana podskórnie charakteryzuje się jednorazowym podaniem. To niewątpliwie duży komfort dla osoby uzależnionej, nie musi ona pamiętać o przyjmowaniu codziennej dawki leku. Wszywka alkoholowa działa od ośmiu do dwunastu miesięcy. Różnice te wynikają z indywidualnych cech jednostki oraz jej metabolizmu. Warto tutaj podkreślić, że przez cały okres działania wszywki alkoholowej, ma ona taką samą siłę. Co ważne Esperal nie przyzwyczaja się do alkoholu, co oznacza, że każdorazowe spożycie alkoholu wywoła występowanie negatywnych dolegliwości. Po upływie ośmiu miesięcy zabieg ten można powtórzyć. Warto róneiż wspomnieć, iż wszywkę alkoholową można w każdej chwili usunąć z organizmu. Odbywa się to podczas drobnego zabiegu chirurgicznego.

Opłaty za Esperal

Osoba, która decyduje się na terapie Esperalem musi mieć na uwadze, że lek ten nie jest refundowany. Jednostka musi zapłacić za niego z prywatnych pieniędzy. Koszt zabiegu oscyluje w granicach kilkuset złotych. Ceny wahają się w zależności od miasta, kliniki, pakietu zabiegu oraz lekarza, który wykonuje zabieg.

Działanie Esperalu

Jak już wiemy, wszywka alkoholowa oddziałuje na emocje osoby uzależnionej.Jest to możliwe dzięki działaniu Esperalu, które polega na wywoływaniu nieprzyjemnych dolegliwości po spożyciu alkoholu.

Wszywka alkoholowa zaszywana jest pod skórą pacjenta w postaci jałowych tabletek. Tabletki te stale wydzielają do organizmu substancję czynną, disulfiram. Substancja czynna odpowiada za blokowanie procesu metabolizmu alkoholu w organizmie, a właściwie jednego kluczowego enzymu. Ale omówmy wszystko po kolei.

Dostarczony do organizmu etanol musi zostać rozłożony do prostszej postaci. Dzieje się to dzięki zajściu procesu dehydrogenazy alkoholowej. W jej wyniku etanol zostaje przekształcony do postaci aldehydu octowego. Należy pamiętać, że jest to substancja szkodliwa dla organizmu. Następnie disulfiram blokuje działanie enzymu, który odpowiada za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. W jej wyniku aldehyd octowy zostałby rozłożony do prostej postaci kwasu octowego. Nagromadzenie się w organizmie aldehydu octowego wywołuje wystąpienie dolegliwości silnego zatrucia alkoholowego.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki zszokowane - 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek.

1 min czytania
Gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych od lat zwraca uwagę na gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. Niestety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Związek pielęgniarek – zaproponowane przez MZ wzrost wskaźników traktujemy jako punkt wyjścia…

2 min czytania
Związek pielęgniarek zawiódł pielęgniarki W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy fragment listu Krystyny Ptok do Premiera RP. W liście…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzeci rok nierównego traktowania w zatrudnieniu.

2 min czytania
Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzy lata nierównego traktowania w zatrudnieniu względem pielęgniarek z grupy 2… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Prawie 2000 pielęgniarek zaprotestowało.