WUMed – uczelnia dla pielęgniarek i położnych z prestiżowym certyfikatem jakości.

2 min czytania
Aktualności
WUMed – uczelnia dla pielęgniarek i położnych z prestiżowym certyfikatem jakości.

Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych WUMed z prestiżowym certyfikatem jakości

Studia z Przyszłością 2023 – to tytuł przyznany Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka za kierunek studiów podyplomowych „Telepielęgniarstwo i telepołożnictwo w praktyce zawodowej pielęgniarki i położnej”.

Certyfikat przyznała WUMed Kapituła VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”, współorganizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Celem Konkursu jest identyfikowanie oraz wyróżnianie wybranych programów i kierunków studiów prowadzonych w polskich uczelniach, cechujących się innowacyjnością, dostosowaniem do potrzeb rynku pracy oraz nowoczesnością przyjętych rozwiązań dydaktycznych.

Warszawska Uczelnia Medyczna była jedyną niepubliczną uczelnią medyczną wyróżnioną w tym roku.

Jak podkreślono w uzasadnieniu, kierunek prowadzony przez Warszawską Uczelnię Medyczną zapewnia studentom nowoczesną wiedzę, pozwala nabyć odpowiednio zdefiniowane wartościowe umiejętności zawodowe i kompetencje społeczne.

Niezwykle cieszy nas, że już po raz drugi zostaliśmy docenieni za prowadzone przez nas studia. Konkurencja była ogromna, tym bardziej czujemy się wyróżnieni. Kapituła konkursu wskazuje najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe kierunki i programy studiów. Warszawska Uczelnia Medyczna niezmiennie stawia na profesjonalne przygotowanie kadr medycznych. Szacowna komisja, podobnie jak w 2022 r. zwróciła uwagę na oferowany przez WUMed program studiów charakteryzujący się elementami innowacyjności oraz nowatorskimi rozwiązaniami opartymi na autorskich konceptach dydaktycznych. Istotnym aspektem jest także fakt, że studia zorientowane są na potrzeby środowiska społeczno-gospodarczego, z którym uczelnia jest trwale związana, jak również na oczekiwania rynku pracy.– mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed.

Wręczenie Certyfikatu Studia z przyszłością 2023, odbyło się 13 marca 2023 roku w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Certyfikat dla Warszawskiej Uczelni odebrały prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed i dr Krystyna Seliga, dyrektor Instytutu Nauk Medycznych WUMed.

O Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka

Warszawska Uczelnia Medyczna to pierwsza niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce. Kształci studentów od 1991r. Łączy tradycję i doświadczenie, z najnowszymi technologiami. Misją uczelni jest wykształcenie profesjonalnej kadry w zawodach medycznych i tych z dziedziny nauk o zdrowiu. Uczelnia wypełnia ją, prowadząc studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne(licencjat), kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia pomostowe licencjackie na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

WUMed oferuje także kształcenie podyplomowe w Instytucie Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych. Atutem uczelni są profesjonalnie wyposażone pracownie umiejętności praktycznych. Do dyspozycji studentów oddano m.in. pracownie: umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, badań fizykalnych, podstaw ratownictwa medycznego, kinezyterapii, fizykoterapii, terapii manualnej, ćwiczeń grupowych, pracownie anatomii, fizjologii i diagnostyki funkcjonalnej. Do zajęć dydaktycznych wykorzystywane są także profesjonalne pracownie dietetyczne i kosmetologiczne oraz komputerowe z najnowocześniejszym sprzętem i oprogramowaniem. Warszawska Uczelnia Medyczna współpracuje z renomowanymi jednostkami ochrony zdrowia na terenie Warszawy i okolic, oferując swoim studentom możliwość odbywania zajęć praktycznych również w realiach szpitala czy przychodni.

Atutem uczelni jest własny, rozbudowany, komfortowy kampus w dogodnej lokalizacji stolicy.
Do dyspozycji studentów oddano: kilkadziesiąt sal dydaktycznych, bibliotekę uczelnianą, punkt gastronomiczne, salę sportową, amfiteatr, parking strzeżony i ogrody rektorskie.

Na zdjęciu „Wumed_certyfikat 2023” od lewej: prof. Joanna Jasinska – prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed, prof. Dariusz Rott z Uniwersytetu Śląskiego, zasiadający w Komisji Akredytacyjnej Konkursu, mgr Grażyna Kaczmarczyk – prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, dr Krystyna Seliga – dyrektor Instytutu Nauk Medycznych WUMed.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.5 / 5. Ilość głosów: 6

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze